Czcionka:

Kontrast:

WYJŚCIE DO KINA

Data publikacji: 14 listopada 2023, 09:23

6 listopada 2023 r. chętni uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjściu do kina na pokaz nowej wersji filmu „Chłopi”. Obraz ten jest polskim kandydatem do nagrody Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, ale już zdobył Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Specjalną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Warto zaznaczyć, że ta wersja filmu zbudowana jest z obrazów olejnych namalowanych przez ponad 100 artystów na bazie nakręconego wcześniej filmu, w którym wystąpili znani polscy aktorzy. Dlatego też dostarcza widzom wyjątkowych wrażeń, zaś dla uczniów jest szansą na inny odbiór dzieła Władysława Reymonta znajdującego się w kanonie lektur szkolnych. Z oferty wyjścia do kina skorzystało aż 115 uczniów i mamy nadzieję, że uznają je za udane i wartościowe. Wycieczkę zorganizowała pani Anita Leszczyńska z pomocą pań: Katarzyny Zimoń, Anety Kołodziej i Aliny Wójcickiej.