Wyjazd na szkolenie AutoCad – Gläserne Manufaktur

Data publikacji: 20 lutego 2019, 10:21

Manufaktura Volkswagena

Młodzież naszej szkoły w dniu 19.02.2019 miała okazję zwiedzać fabrykę Volkswagena, w której obecnie odbywa się składanie samochodów elektrycznych tzw. e-GOLF. Jest to samochód identyczny z tymi jakie jeżdżą po ulicach miast z tą różnicą, że wyposażone są w silniki elektryczne. Mieliśmy okazję przyjrzeć się całej procedurze składania samochodu począwszy od montażu całej okablowania, tapicerki, a skończywszy na montażu zespołu napędowego i kół. Dzięki tak zorganizowanej pracy z taśmy produkcyjnej schodziły kompletne samochody gotowe do jazdy. Przedstawiony proces montażowy w większości przypadków opierał się o pracę ręczną. Roboty pomagały tylko w niektórych momentach takich jak montaż szyby przedniej i tylnej, oraz przykręcania całego zespołu napędowego i kół. Związane to było przede wszystkim z precyzją, wymiarami i ciężarem poszczególnych elementów.

Prace nad samochodami elektrycznymi jak się przekonaliśmy prowadzone przez firmę są już od początku lat siedemdziesiątych, gdzie już w silnik elektryczny był wyposażony GOLF I. To on był pierwowzorem obecnie produkowanego elektrycznego GOLF’a.

Mogliśmy nawet sprawdzić jak w takim samochodzie się siedzi, zaobserwować nowe trendy w motoryzacji – dotyczyło to autonomicznej taksówki.

Więcej informacji na temat tego modelu możemy znaleźć w Internecie lub na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/modele/e-golf.html