Czcionka:

Kontrast:

WYJAZD DO TEATRU IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

Data publikacji: 5 marca 2023, 01:25

3 marca 2023 r. chętni uczniowie z klas III i IV technikum wzięli udział w wycieczce do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl zatytułowany „Wizyta starszej pani” Friedricha Dürrenmatta. Sztuka ta porusza niełatwą tematykę trudnych wyborów moralnych i etycznych, przed którymi stają mieszkańcy małego, bankrutującego miasteczka. Być może widzowie do końca wierzą w zwycięstwo elementarnych zasad, być może szybko pozbywają się złudzeń co do moralności mieszkańców, jednak z pewnością sztuka skłania do przemyśleń… Finalnie nikt nie wygrywa, zaś sąsiedzi i rodzina przedkładają zyski nad ludzie życie.

Uwagę naszych uczniów zwróciła gra aktorów, operowanie głosem na scenie, kostiumy, dekoracje i awangardowe ujęcie poszczególnych scen – mieliśmy okazję zobaczyć spektakl poruszający, ciekawy i wyreżyserowany w niecodzienny, awangardowy sposób. Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać do wizyt w teatrze tych uczniów, którzy nie mieli dotąd okazji oglądać sztuk na żywo, bądź zdarzało się to bardzo rzadko. Wycieczkę zorganizowały panie: Barbara Więch i Anita Leszczyńska.

Maciej Ralowski / ralowski.pl