Czcionka:

Kontrast:

„Wolontariusze seniorom” – uroczysta Akademia w Centrum Usług Senioralnych Caritas w Sanoku

Data publikacji: 18 grudnia 2022, 07:46

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu, uczestniczyli w niezwykłej uroczystości, łączącej w sobie Światowy Dzień Seniora oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Obchody tych wydarzeń odbyły się w Centrum Usług Senioralnych w Sanoku. Jak co roku podczas tej uroczystości, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu – Pani Czesława Kurasz ogłosiła Honorowych Wolontariuszy 2022 roku. Zaszczytne wyróżnienie otrzymał Piotr Kobiałka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Światło Nadziei” w Sanoku oraz prowadzący akademię – Wojciech Pajestka. W ramach podziękowania za zaangażowanie, również opiekunowie sanockich kół wolontariatu otrzymali bon w postaci jednodniowej wycieczki integracyjnej w Bieszczady. Ogłoszono też wyniki konkursu literackiego poświęconego wolontariatowi. Nasza uczennica Martyna Łaski otrzymała wyróżnienie za swoją pracę pt. „Wolontariat nie jedno ma imię”. Drugą część akademii wypełniły występy artystyczne uczniów i tu również nasi wolontariusze mieli swój udział. Milena Hydzik, Gabriela Rączka oraz Piotr Czaja przygotowali krótki program słowno-muzyczny. Po uroczystości goście mogli nabyć piękne ozdoby i stroiki świąteczne przygotowane przez uczestników zajęć z Centrum Usług Senioralnych oraz skorzystać z pysznego poczęstunku.