Czcionka:

Kontrast:

SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA 11 LISTOPADA

Data publikacji: 14 listopada 2023, 09:26

10 listopada 2023 r. w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Artyści w swoim występie przypomnieli zebranym o trudnej historii naszego państwa, które w końcu XVIII wieku w wyniku rozbiorów utraciło największą wartość narodu – niepodległość. Kolejne pokolenia Polaków zachowały jednak miłość do Ojczyzny i przez cały okres niewoli podejmowały walkę o odzyskanie wolności, aby w końcu dokonać tego 11 listopada 1918 r. Temat ten był obecny w wierszach i piosenkach pięknie zaprezentowanych na scenie przez naszych uczniów z ciekawym komentarzem historycznym i prezentacją, która towarzyszyła występowi. Młodzi artyści przygotowali uroczystość pod kierunkiem nauczycieli – pań: Katarzyny Zimoń i Anity Leszczyńskiej.