Czcionka:

Kontrast:

SZKOLNA OLIMPIADA MITOLOGICZNA

Data publikacji: 15 kwietnia 2024, 06:54

W marcu dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana Olimpiada Mitologiczna – ciekawy konkurs, w którym młodzież miała okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat mitów greckich: bogów, bohaterów, wydarzeń oraz związków frazeologicznych i powiedzeń pochodzących z mitologii. Konkurs miał formę testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi, w których każda z podanych odpowiedzi mogła być poprawna, więc należało się wykazać dużą wiedzą i świetną pamięcią, ponieważ za odpowiedzi błędne odejmowane były punkty. Uczniowie poradzili sobie świetnie i uzyskali bardzo dużą liczbę punktów. Oto laureaci:

I MIEJSCE                    JACEK KURCZ

II MIEJSCE                   DANIEL PIETRZKIEWICZ

III MIEJSCE                  PAULINA KOZA

WYRÓŻNIENIA: JAKUB ROŚCIŃSKI, GABRIEL SKRABALAK, ŁUKASZ ORYBKIEWICZ, MIKOŁAJ PASTUSZEK, PARTYK PAŁYS, DARIUSZ ZABŁOTNY

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! Szkolna Olimpiada Mitologiczna została przygotowana przez panie polonistki: Elżbietę Gierat-Przybyła oraz Anitę Leszczyńską.