Czcionka:

Kontrast:

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

Data publikacji: 24 października 2022, 08:27

13 października 2022 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku obchodziła Święto Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyło się także ślubowanie uczniów klas I. Część oficjalną rozpoczęła pani Dyrektor Jowita Nazarkiewicz kierując miłe słowa do nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, a także wręczając nagrody wyróżnionym nauczycielom: pani Anecie Czech i panu Maciejowi Zygarowi. Pani Dyrektor przekazała także wiadomość, że pan Mirosław Matuła otrzymał w tym roku nagrodę Starosty Sanockiego. Ślubowanie uczniów klas I, prowadzone przez pana Piotra Kota, złożyli przedstawiciele wszystkich kierunków kształcenia w szkole.

Z okazji Święta Nauczycieli uczniowie pod kierunkiem pań: Katarzyny Zimoń i Anity Leszczyńskiej przygotowali uroczystą akademię, w której wyrazili serdeczne podziękowania Dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pracę i wychowanie. Starsi uczniowie, w ważnym dniu ślubowania, życzyli młodszym kolegom z klas I owocnej nauki, sukcesów i wielu miłych dni w murach popularnego „Mechanika” – szkoły o długiej i bogatej historii. W części artystycznej nie zabrakło dowcipnych fragmentów ukazujących sytuacje typowe w szkolnym życiu, ale znalazły się też poważne utwory skierowane do nauczycieli i uczniów mówiące o ich wspólnym celu: najlepszym kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia. Uroczystość umiliły piosenki wspaniale wykonane przez uczennicę Milenę Hydzik oraz prezentacja o pracy nauczycieli przygotowana przez panią Karinę Sawicką. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości i gratulujemy wyróżnionym nauczycielom.