Czcionka:

Kontrast:

Staż w Portugalii

Data publikacji: 15 grudnia 2021, 02:41

„Zagraniczne praktyki zawodowe szansą dla uczniów ZS 2 w Sanoku” to projekt, z którego uczniowie mają możliwość wyjazdu do Portugalii, Włoch oraz Niemiec.

Gdy inni rozpoczynali wakacje pod koniec czerwca 2021 roku, nasi uczniowie pakowali walizki na wyjazd do Portugalii. Przez dwa tygodnie w mieście Braga odbywali staż w zakładach pracy zgodnych z ich kierunkiem kształcenia. Byli to uczniowie z zawodów Technik automatyk, elektronik, ochrony środowiska, pojazdów samochodowych i teleinformatyk. Szlifowali oni swoje pierwsze umiejętności zawodowe w realnych sytuacjach zawodowych co niewątpliwie da im doświadczenie w przyszłej pracy zawodowej. Doskonalili też umiejętności językowe, społeczne i interpersonalne a także rozwijali wrażliwość kulturową realizując program praktyk i uczestnicząc w programie kulturowym. W dni wolne zwiedzili Bragę, Porto, Viana do Castelo, Ponte de Lima a główną atrakcją była nauka surfowania w oceanie! Wyjazd za granicę nauczył ich pracy w grupie, otwartości, dał mi większą pewność i wiarę w siebie.