Spotkanie z rodzicami podsumowujące projekt LdV
W dniu 23 stycznia 2015r. w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku („Mechanik”) odbyło się spotkanie z rodzicami poświęcone realizowanemu w naszej szkole projektowi w ramach programu Leonardo da Vinci ”Uczenie się przez całe życie” pt. „Praktyka zawodowa w Plymouth szansą lepszego startu zawodowego dla techników: pojazdów samochodowych, mechaników, teleinformatyków oraz techników telekomunikacji”. Koordynatorki projektu panie Bożena Chabros-Jaklik i Jowita Nazarkiewicz przedstawiły rodzicom założenia i rezultaty projektu a przedstawiciele uczniów biorących udział w zagranicznych praktykach zawodowych opowiedzieli o swoich doświadczeniach i przeżyciach związanych z udziałem w projekcie.
W ramach projektu 31 uczniów „Mechanika” wyjechało na 4-tygodniowe praktyki zawodowe do Portsmouth i Plymouth w Wielkiej Brytanii. Uczniowie odbywali praktyki w centrach szkoleniowych zgodnie z zawodami, do wykonywania których się przygotowują. Popołudniami uczestniczyli w zajęciach kulturalnych, takich jak projekcje filmów, konwersacje w języku angielskim, zajęcia sportowe czy spotkania, które umożliwiły im poznanie praktykantów z innych krajów Unii Europejskiej a w weekendy wyjeżdżali na atrakcyjne wycieczki.
Podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia kulturowe w wolnym czasie, wycieczki, ubrania robocze, lokalny transport i kieszonkowe były w 100% finansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”.
Na spotkaniu z rodzicami koordynatorki zaprezentowały również założenia nowego projektu w ramach programu ERASMUS+, którego realizacja właśnie się rozpoczęła. Projekt nosi tytuł „Praktyka zawodowa w Portugalii, Hiszpanii i Włoszech szansą lepszego startu zawodowego dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku”. Dzięki udziałowi w nowym projekcie 48 uczniów „Mechanika” wyjedzie na 4-tygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe do trzech atrakcyjnych państw europejskich: Portugalii, Hiszpanii i Włoch. Uczniowie nie poniosą żadnych kosztów związanych z wyjazdem i przygotowaniem do niego, jako że projekt jest w 100% finansowany ze środków programu ERASMUS+.















