Czcionka:

Kontrast:

Praktyki zawodowe z Erasmusem

Data publikacji: 26 października 2022, 09:44

Tym razem wybór padł na Walencję, miasto w Hiszpanii. Uczniowie klas trzecich odbywali tam miesięczne praktyki zawodowe. Byli to technicy ochrony środowiska, automatycy, elektronicy, technicy pojazdów samochodowych i teleinformatycy. Uczniowie przez miesiąc pracowali w lokalnych zakładach pracy ściśle związanych z ich kierunkiem kształcenia. W miejscu pracy mieli opiekuna, pod którego bacznym okiem zdobywali doświadczenie zawodowe. Hiszpanie byli bardzo pozytywnie nastawieni do naszych praktykantów. Po zakończonych praktykach uczestnicy uzyskali europejski certyfikat oraz dokument Europass mobilność. Zyskali też duże doświadczenie zawodowe. Jest to ważne osiągnięcie w kontekście ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej ucznia. W ramach programu kulturowego uczniowie poznawali miasto i okolice. Walencja była bardzo dobrym wyborem ponieważ jest naprawdę pięknym miastem. Każdy znajdzie tu dla siebie idealne miejsce. Miłośnicy wody pokochają długą, szeroką plażę z niezwykle przyjemnym w dotyku piaskiem. Miłośnicy odpoczynku wokół zieleni idealnie odnajdą się w Turii – parku ciągnącym się przez całą Walencję z wieloma atrakcjami po drodze: park Gullivera, boiska do piłki nożnej, place zabaw, ścieżki rowerowe, ścieżki do biegania, mnóstwo miejsca na biwakowanie na trawniku pod palmami jak i innymi roślinami, które pięknie pachną. Miłośnicy zabytków pokochają centrum Walencji, a wielbiciele nowoczesności – Miasteczko Sztuki i Nauki.