Czcionka:

Kontrast:

Praktyki uczniowskie

Data publikacji: 15 września 2023, 01:44

Wrzesień dla klas trzecich technikum w naszej szkole to czas pierwszych miesięcznych praktyk. Umożliwiają one naukę poprzez przyuczanie się do zawodu w potencjalnym miejscu pracy. Pracodawca i zakład pracy pomagają w ten sposób w zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych i osiągnięciu kluczowych kompetencji wymaganych na danym stanowisku. Wybrani w drodze rekrutacji uczniowie sześciu kierunków nauczania odbywają swe praktyki w Hiszpanii, w Walencji. Wyjazd finansowany jest ze środków unijnych, w ramach programu Erasmus+.

Celem praktyk jest ułatwienie młodym ludziom stawiania „pierwszych kroków” w konkretnej branży, dzięki korzystaniu z opieki i doświadczenia pracodawców, poznania nowych technologii. Uczniowie mają opłacony pobyt, wyżywienie, transport a także dostają kieszonkowe. Na miejscu są pod opieką przedstawiciela organizacji przyjmującej oraz własnych nauczycieli.  W wolnym czasie zwiedzają miasto, poznają kulturę, poszerzają umiejętności językowe.

Z pewnością udział w Erasmusie jest wspaniałym doświadczeniem, które nie tylko podbija CV i pozwala wyróżnić się na rynku pracy, ale także uczy samodzielności i pozwala nawiązać międzynarodowe przyjaźnie i znajomości na całe życie.