Czcionka:

Kontrast:

Podsumowanie projektów unijnych…

Data publikacji: 9 czerwca 2018, 02:33

Podsumowanie projektów unijnych i milionowa inwestycja w Internacie oraz specjalistycznych pracowniach Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku!

Konferencja podsumowująca projekty UE Hands on media literacy z programu ERASMUS+, Dwujęzyczny Mechanik z programu POWER VET, Praktyka zawodowa w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Grecji szansą lepszego startu zawodowego dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku z programu operacyjnego PO WER i uroczyste otwarcie przebudowanego piętra w Internacie zrealizowane w ramach projektu Modernizacja infrastruktury szkolnictwa zawodowego powiatu sanockiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to wydarzenia, które miały miejsce w dniu 5 czerwca br. w naszej szkole.

W murach szkoły goszczono przedstawicieli Łotwy, Czech, Rumunii, a Mechanik pełnił zaszczytną funkcję koordynatora działań nad projektem, promującym przede wszystkim bezpieczne korzystnie z zasobów sieci, tworząc program profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od mediów.

O rezultatach pozostałych przedsięwzięć podczas konferencji z duma opowiadała pani wicedyrektor Bożena Chabros- Jaklik koordynator wszystkich projektów w szkole, a zrealizowaliśmy ich już 12.

O przebudowanym , odnowionym i designerskim Internacie opowiadał pan Sebastian Jajko, a wrażeniami z kursów, staży i zagranicznych praktyk podzielił się z nami Waldek z 3ct.

Zwieńczeniem tego pracowitego dnia było podpisanie przez panią dyrektor Jowitę Nazarkiewicz umowy z dowódcą 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich ppłk Marcinem Duszą w ramach innowacji edukacyjnej: „Klasa mundurowa o profilu wojskowym w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku- Edukacja dla bezpieczeństwa z elementami wiedzy o wojsku”.