Czcionka:

Kontrast:

PIERWSZY TYDZIEŃ W PORTSMOUTH

Data publikacji: 13 maja 2014, 09:39

Jak wiecie uczniowie ?Mechanika? z klasy 3 cs (kierunek technik mechanik i technik pojazdów samochodowych) przebywają obecnie na praktykach zawodowych w Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Wyjechali tam w ramach projektu mobilności ?Praktyka zawodowa w Plymouth szansą lepszego startu zawodowego dla techników: pojazdów samochodowych, mechaników, teleinformatyków oraz techników telekomunikacji?, finansowanego w 100% z programu ?Leonardo da Vinci -Uczenie się przez całe życie?. Właśnie minął pierwszy tydzień ich pobytu na ?obczyźnie?. Jak twierdzą opiekunowie grupy pani Bożena Chabros-Jaklik i pan Marek Skalski nasi uczniowie świetnie sobie radzą w nowym środowisku a co najważniejsze uczą się języka angielskiego ?w zastraszającym tempie?. Oprócz codziennego uczęszczania na praktyki zawodowe do Highbury College w Portsmouth (ich angielski instruktor zawodu Joseph Hanswenzl twierdzi, że nasi praktykanci są najlepsi ze wszystkich uczących się tam obecnie grup ), chłopaki z 3cs poznają również kulturę brytyjską, biorąc udział w różnych zajęciach kulturalnych takich jak wieczorki towarzyskie i filmowe, konwersacje w języku angielskim, wycieczki (w ostatni weekend byli na wycieczce w Bath a w ramach praktyki zawodowej odwiedzili fabrykę Jaguara w Birmingham). W wolnych chwilach chodzą też na kręgle a niektórzy również do skateparku, który w Portsmouth jest po prostu SUUUPER. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z pobytu w Portsmouth.