Czcionka:

Kontrast:

„Odkryj Prawdę Świąt”-Jasełka Bożonarodzeniowe

Data publikacji: 23 grudnia 2022, 03:51

W dniu wczorajszym w naszej szkole uczestniczyliśmy w Jasełkach Bożonarodzeniowych. W naszej Szopce Betlejemskiej znalazła się oczywiście Święta Rodzina. W postać Maryi i Józefa przepięknie wcielili się Nikola Stojak i Maciej Czopor. Przy żłóbku czuwali pasterze: w tej roli Martyna Łaski, Kamil Gaffke i Piotr Witkoś. Dary Małemu Jezuskowi złożyli również trzej mędrcy ze Wschodu: Karol Bober, Miłosz Smulski i Patryk Solarz. Radosną nowinę o Bożym Narodzeniu przyniósł pasterzom Anioł, u nas była to Kinga Semczyk. Po wszystkich tych wydarzeniach „oprowadzili nas” narratorzy: Piotr Czaja, Monika Biłas i Sabina Niżnik. Naszą uroczystość uświetniły swoim śpiewem: Milena Hydzik, Magda Koczera, Oliwia Wroniak, Gabrysia Rączka, Martyna Stankiewicz oraz dziewczyny już wymienione wcześniej: Nikola, Kinga i Martyna. Dzięki naszym artystom mogliśmy się przenieść myślą i sercem do małego miasteczka Betlejem i radować się z narodzin Zbawiciela. „Betlejem jest blisko, na odległość ludzkiego serca. Na odległość otwartych szeroko ramion. Na odległość dłoni otwartej. Betlejem jest blisko…”