Czcionka:

Kontrast:

MÓZG ROKU 2023

Data publikacji: 13 kwietnia 2023, 03:45

Dnia 13 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku (Mechaniku) odbyła się piąta edycja Konkursu Wiedzy Technicznej dla szkół podstawowych, który zgromadził 19 uczniów z zainteresowaniami technicznymi. Konkurs miał wyłonić ucznia podstawówki, który posiadł szeroko pojętą wiedzę z zakresu współczesnej techniki i nadać mu zaszczytny tytuł „MÓZG ROKU 2023”. W imprezie uczestniczyły szkoły podstawowe z Sanoka, Poraża i Pobiedna.

 Formuła konkursu była całkiem nowatorska, gdyż składała się z części testowej oraz ustnej/praktycznej, wymagających wiedzy z różnych dziedzin: elektroniki, techniki samochodowej, mechaniki, elektrotechniki, robotyki oraz automatyki. Przybyli uczniowie wykazali dużą wiedzę techniczną i dowiedli szerokich zainteresowań, o czym świadczyły wyniki testu, którego pytania były w większości na poziomie szkoły średniej. Część praktyczna przebiegała w miłej atmosferze rywalizacji i nawet emocji, gdyż na zwycięzców czekały cenne nagrody.

Zwycięzcą Konkursu został uczeń Szkoły Podstawowej w Porażu, Grzegorz Grzyb i otrzymał tytuł „MÓZG ROKU 2023”. Wykazał się wyjątkową wiedzą z przedmiotów technicznych; w części pisemnej uzyskał 35 punktów na 40, a w części ustnej – 57 punktów na możliwych 60. Drugie miejsce przypadło uczniowi Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku, Tomaszowi Ziobrze, a trzecie miejsce – uczniowi Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sanoku, Michałowi Bąkowi. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, upominki oraz cenne nagrody główne, ufundowane przez firmy patronackie naszej szkoły EAE ELEKTRONIK, ADR Polska S.A., Sanok RUBBER Company.

Dziękujemy za pozytywną reakcję okolicznych szkół podstawowych i mamy nadzieję, że młodzież wyniosła ciekawe doświadczenia oraz miło spędziła czas, zwiedzając szkołę i jej atrakcje. Zwycięzcom gratulujemy, a na szóstą edycję konkursu zapraszamy już za rok – Organizatorzy.

Dziękujemy firmie patronackiej EA Electronics za ufundowanie nagród konkursowych