Czcionka:

Kontrast:

MECHANIK POZNAJE POLSKĘ

Data publikacji: 29 czerwca 2022, 11:33

1 czerwca 2022 młodzież z ZS 2 miała okazję uczestniczyć w jednodniowej wycieczce szkolnej w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU.

W myśl hasła „cudze chwalicie swego nie znacie” odwiedziliśmy wyjątkowe atrakcje w Bieszczadach.

W Komańczy, zwiedziliśmy Klasztor Sióstr Nazaretanek gdzie w latach 50-tych ubiegłego stulecia internowany był Kard. Stefan Wyszyński a następnie udaliśmy się do Majdanu gdzie odbyliśmy ponad godzinną przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan – Balnica – Majdan. Młodzież miała okazję w promieniach wiosennego słońca pospacerować po koronie zapory oraz popłynąć w rejs statkiem po Jeziorze Solińskim.