Czcionka:

Kontrast:

Mechanik pływał – z sukcesami!

Data publikacji: 5 marca 2023, 09:07

                Liczna ekipa pływaków z Mechanika stanęła na starcie Półfinału Wojewódzkiego Licealiady, rozegranego 20 lutego w Krośnie.  Większość naszych  uczniów  nabywała i doskonaliła swoje umiejętności pływackie w klubach bądź podczas zajęć w szkołach podstawowych, niemniej cieszy fakt, iż bardzo chętnie zgodzili się na reprezentowanie barw naszej szkoły i dzielnie walczyli z kolegami i koleżankami z innych szkół.

Po kilku latach przerwy udało nam się wystawić sztafetę chłopców, która zajęła VII miejsce (Damian Rusinek, Emil Pudlik, Bartosz Płoszaj, Szymon Błaszczak, Michał Wolak i Rafał Strzałka).

Bardzo dobre  wyniki odnieśliśmy w rywalizacji indywidualnej. W stylu klasycznym pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Bartek Płoszaj, a  w rywalizacji dziewcząt stylem grzbietowym druga była  Iza Rusinek. Monika Biłas zajęła w tej konkurencji VI miejsce, podobnie jak Sabina Niżnik w rywalizacji stylem dowolnym. W najbardziej wyczerpującym stylu motylkowym Damian Rusinek zajął VII miejsce, tuż przed Rafałem Strzałką (VIIIm.)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy!