Czcionka:

Kontrast:

Mechanik na Paradzie Niepodległości

Data publikacji: 28 kwietnia 2023, 09:27

W czwartek, 27 kwietnia 2023 r., odbyła się XII Młodzieżowa Parada Niepodległości. Zadaniem grup było zaprezentowanie poprzez ubiór, komentarz, podkład muzyczny, scenkę ważnego wydarzenia z dziejów Polski. Uczestników oceniano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Nie mogło tam zabraknąć reprezentacji naszej Szkoły! 20-osobowa drużyna ZS2 z klas 3cs, 3to, 2as, 4ae, 1ce, 3ae przedstawiła obrady Okrągłego Stołu i pierwsze wolne wybory 1989 r. Po przemarszu kolorowego korowodu ulicami Sanoka i złożeniu wiązanek w miejscach pamięci, na dziedzińcu zamkowym odbył się piknik historyczny z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. Zmarznięci nieco uczestnicy Parady mogli pożywić się kiełbaską z grilla, rozgrzać gorącą herbatą i zwiedzić Zamek Królewski.