Czcionka:

Kontrast:

Lekcje inaczej, czyli wyjazd na wycieczkę szkolną.

Data publikacji: 31 maja 2023, 12:35

Wycieczka szkolna to świetny sposób na oderwanie się od codziennej szkolnej rzeczywistości i nauki w ławce. Wycieczka daje możliwość poznania zabytków kultury, środowiska przyrodniczego, rozwinięcia różnorodnych zagadnień w miejscach pięknych geograficznie i architektonicznie oraz dotkniętych bolesną historią naszego kraju. To również wspólnie spędzony czas młodych ludzi w grupie swoich rówieśników pod „czujnym” okiem nauczycieli.

Biorąc pod uwagę, jakie korzyści niesie wspólny wyjazd, 41 uczniów naszej szkoły z klas: 2AS, 2CE, 2TO, 3TO, uczestniczyło 25 i 26 maja w dwudniowej wycieczce szkolnej do Ojcowa, Pszczyny i Oświęcimia. Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego obejmowało zamek na Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Bazar Warszawski, Jaskinię Krowią, Bramę Krakowską, Jaskinię Łokietka, Willę Gordona i Jonaszówkę. Zamek w Pszczynie zachwycił piękną architekturą i oryginalnym, pierwotnym wystrojem wnętrz Apartamentu  Cesarza i Zbrojowni.

Najważniejszym punktem programu wycieczki był Oświęcim i zwiedzanie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady AUSCHWITZ-BIRKENAU. To prawdziwa lekcja historii dla każdego.