Czcionka:

Kontrast:

Kultura ma moc

Data publikacji: 18 grudnia 2018, 12:11

Kultura ma moc

Stowarzyszenie Przyjazny MECHANIK przy Zespole Szkół nr 2 w Sanoku zakończyło realizację Projektu Rozwiń Skrzydła sfinansowanego przez FUNDACJĘ SANTANDER BANK POLSKA. Dzięki wsparciu tej instytucji młodzież naszej szkoły mogła uczestniczyć w warsztatach teatralnych, warsztatach plastycznych , wyjazdach do Multikina i na spektakl teatralny. Otrzymane środki pozwoliły na skorzystanie z różnych rodzajów działań twórczych. Warsztaty teatralne i warsztaty plastyczne odbywały się w BWA Sanok i wymagały od młodzieży osobistego zaangażowania , pracy i kreatywności w działaniu. Młodzież wyjeżdżała również do innych ośrodków, co pozwoliło na zapoznanie się z różnymi formami sztuki wizualnej. W tej sytuacji ważne były umiejętności znalezienia się w nowej przestrzeni publicznej i otwarcia się na nowe doświadczenia związane z przeżywaniem sztuki. Było to dla młodzieży ciekawe i inspirujące doświadczenie.