Czcionka:

Kontrast:

Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych

Data publikacji: 25 kwietnia 2022, 05:13

22 kwietnia w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie rozegrany został finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Eliminacje do turnieju rozegrano w ośmiu ośrodkach: Końskie, Jarosław, Katowice, Siedlce, Wrocław, Poznań, Szczecin i Wejherowo – w sumie do rywalizacji przystąpiło 447 drużyn. Na finałowej liście 29 najlepszych drużyn (w kategorii szkoły ponadpodstawowe) znalazł się Tomasz Ryń z turbiną Vortex, który na eliminacjach w Jarosławiu zajął w klasyfikacji generalnej III lokatę. Marzeniem było zakwalifikowanie się do pierwszej dziesiątki – nie udało się. Modyfikacje turbiny dokonane tuż przed wyjazdem do Warszawy nie poprawiły jej parametrów, a nawet minimalnie je obniżyły. No cóż – turnieje mają to do siebie, że raz się jest „na wozie” , a raz „pod wozem”.

Są i plusy naszego wyjazdu – wszyscy uczestnicy turnieju mieli okazję zwiedzania Narodowego Muzeum Techniki. Szkoda tylko, że nie wszystkie sale wystawowe zostały udostępnione do zwiedzania…