Czcionka:

Kontrast:

FERIE Z TECHNIKĄ W „MECHANIKU”

Data publikacji: 17 stycznia 2019, 08:56

FERIE Z TECHNIKĄ W „MECHANIKU”
DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH I ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Kochasz klocki LEGO? Chcesz sam zbudować robota z LEGO i powalczyć nim na arenie? Chcesz pobawić się drukarką 3D i zobaczyć jakie ma możliwości? Interesujesz się motoryzacją? A może sam zaprojektujesz układ elektroniczny albo spróbujesz jak spawa się światłowody? A może chciałbyś pobawić się w badacza w nowocześnie wyposażonym laboratorium ochrony środowiska? Możesz spędzić dwa wyjątkowe tygodnie z profesjonalnym sprzętem i genialnymi nauczycielami przedmiotów zawodowych, w najstarszej szkole technicznej w Sanoku. Już wkrótce staniesz przed koniecznością wyboru szkoły średniej- więc zamiast siedzieć w domu, przed telewizorem lub bezproduktywnie na fejsie skorzystaj z naszej oferty. Kto wie? Może szkoła techniczna jest stworzona dla Ciebie? Tu łączymy naukę i pasję, pomagamy rozwinąć zainteresowania, by w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę. Kto wie? Może Ty będziesz przyszłym finalistą olimpiady technicznej? To przepustka do świata wielkiej techniki i nauki.
Oferujemy udział w BEZPŁATNYCH zajęciach, które będą miały formę praktycznych warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję, poprzez praktykę zrozumieć skomplikowane zagadnienia z robotyki, elektroniki, mechaniki i ochrony środowiska, poznać świat nowoczesnej techniki oraz rozwinąć swoje zdolności twórczego i kreatywnego myślenia.
Na zajęcia zapraszają doświadczeni i niezwykle lubiani przez młodzież nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku- Monika Adamska, Bogdan Buczek, Marek Chimiak, Marek Skalski oraz Piotr Naumowicz.
Zapisy w sekretariacie szkoły od 21.01.2019 do 04.02.2019 pod numerem telefonu 13 46 53 951 lub osobiście. Liczba miejsc ograniczona.
Adres: Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok


TYDZIEŃ 1
„KONSTRUOWANIE I PROGRAMOWANIE ROBOTÓW LEGO MINDSTORMS EV3”
Zajęcia 12.02.2019 (wtorek), godz. 9:00-12:00
– budowanie robotów i pojazdów z najnowszej generacji klocków Lego,
– kierowanie i sterowanie robotem za pomocą telefonu komórkowego,
– programowanie robota w języku programowania graficznego.
Każdy uczestnik pozna zasady konstruowania i sterowania robotem.
Zajęcia poprowadzi pan Bogdan Buczek– nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych i elektronicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, odznaczony w 2016 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodzony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2001), Nagrodą Kuratora Oświaty (1994), Nagrodą Starosty Sanockiego (2000) oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.


„KURS SPAWANIA ŚWIATŁOWODÓW”
Zajęcia 14.02.2019 (czwartek) godz. 9:00-13:00
– wprowadzenie do techniki światłowodowej
– projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci komputerowej
– łączenie włókien światłowodowych za pomocą złączy rozłącznych
– spawanie światłowodów
Zajęcia poprowadzi pan Piotr Naumowicz– nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, młody duch zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w ZS2, przewodniczący zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w mechaniku, nauczyciel z pasją, lubiany i ceniony przez uczniów. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„PRAKTYCZNY KURS ELEKTRONIKI”
Zajęcia 15.02.2019 (piątek), godz. 9:00-13:00
– projektowanie płytek drukowych za pomocą programu komputerowego
– wykonywanie płytek drukowych
– lutowanie elementów elektronicznych
Na kursie uczestnik indywidualnie wykona prosty układ elektroniczny.
Zajęcia poprowadzi pan Piotr Naumowicz– nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, młody duch zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w ZS2, przewodniczący zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w mechaniku, nauczyciel z pasją, lubiany i ceniony przez uczniów. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

TYDZIEŃ 2
„OCENA SPRAWNOŚCI SAMOCHODU”
Zajęcia 18.02.2019 (poniedziałek) godz. 9:00-13:00
– rodzaje usterek w pojeździe
– metody diagnozowania niesprawności
– badanie pojazdu pod względem bezpieczeństwa
– nauka prostych czynności diagnostycznych
Zajęcia poprowadzi pan Marek Skalski– nauczyciel przedmiotów zawodowych samochodowych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku- pasjonat mechaniki samochodowej i motoryzacji, ceniony i szanowany nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzony Nagrodą Starosty Sanockiego (2001) i licznymi nagrodami dyrektora szkoły. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„MODELOWANIE I DRUK 3D”
Zajęcia 19.02.2019 (wtorek), godz. 9:00-13:00
– wprowadzenie do druku 3D
– przygotowanie plików do druku
– trzy sposoby na tworzenie modeli
– modelowanie bryłowe w programie INVENTOR
Zajęcia poprowadzi pan Marek Chimiak– nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych, samochodowych i teleinformatycznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, nagrodzony w 2016 r. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, dwukrotnie (2008 i 2017) Nagrodą Starosty Sanockiego oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„CHEMIA W SZKLANCE WODY”- BADANIE I OCENA JAKOŚCI WODY PRZEZNACZONEJ DO PICIA
Zajęcia 20.02.2019 (środa), godz. 9:00-13:00
Zajęcia teoretyczne i praktyczne w pracowni ochrony środowiska.
– Wiadomości wprowadzające. Teoria do ćwiczeń laboratoryjnych.
– Zajęcia praktyczne – badanie wybranych wskaźników jakości wody.
Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie własnej wody do badań.
Zajęcia poprowadzi pani Monika Adamska– nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie ochrony środowiska i geografii w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku- lider zespołu nauczycieli przedmiotów w zakresie ochrony środowiska, ceniona i lubiana nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzona licznymi nagrodami dyrektora szkoły, angażująca się w przygotowanie i realizację projektów unijnych dot. ochrony środowiska.
Możesz zapisać się na wszystkie zajęcia lub wybrać te, które najbardziej Cię interesują.

ZAPRASZAMY DO MECHANIKA!!!