Czcionka:

Kontrast:

Europejskie wojaże, praktyczne umiejętności- Konferencja podsumowująca zakończenie projektów w ZS2 (Mechanik)

Data publikacji: 22 listopada 2022, 07:01

Konferencja pod hasłem Dzień Umiejętności Zawodowych przybliżyła rezultaty zakończonych właśnie dwóch projektów ze środków unijnych: Erasmus+ Zagraniczne praktyki zawodowe szansą dla uczniów ZS 2 w Sanoku oraz  Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZS 2 w Sanoku, realizowanego przez Powiat Sanocki we współpracy z firmami EAE Elektronik oraz Sanok Rubber Company w ramach programu RPO Województwa Podkarpackiego.

Zaproszeni goście, między innymi:  Pan Wicestarosta Sanocki Janusz Cecuła, Członkowie Zarządu Powiatu Sanockiego, Dyrektorzy Szkół Podstawowych, oraz przedstawiciele pozostałych firm patronackich tj: ADR Polska S.A, Mont Inox, Automet, InterQ, mieli okazję zobaczyć, jak wykorzystano pozyskane środki na rozwój infrastruktury szkoły oraz rozwój kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli.

Dzień Umiejętności Zawodowych w sanockim Zespole Szkół nr 2 nie tylko zwieńczył realizowane w szkole projekty, lecz również stał się okazją do zaprezentowania praktycznych umiejętności nabytych przez uczniów podczas ich realizacji na zagranicznych stażach, kursach i praktykach.

Technik ochrony środowiska to EKOBOHATER sprzątający świat, chroniący przed hałasem badacz gleby, powietrza i wody.

Technik automatyk pokazał, że to zawód 3 w 1:  mechanik, informatyk i elektryk.

Technik pojazdów samochodowych, wraz z mechanikiem pojazdów samochodowych pokazali się jako specjaliści z dziedziny naprawy, eksploatacji i diagnostyki samochodowej.

Technik spawalnictwa wraz z technikiem mechanikiem i operatorem obróbki skrawaniem przybliżyli tajniki linii produkcyjnej „firmowych” breloczków, które były nagrodami w konkursie.

Technicy elektronicy na oczach gości montowali system alarmowy, czyli podstawę konstrukcji nowoczesnych smart domów.

Technik teleinformatyk, zdobywca wielu międzynarodowych certyfikatów działającej w szkole Akademii CISCO  ( są to dodatkowe kwalifikacje w zawodzie) pokazał, jak się „pędzi światłowodem”.

Na doświadczeniu pokoleń, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i środków z funduszy europejskich, w myśl idei nauczania dualnego ZS 2 kształci najlepszych fachowców w wielu deficytowych branżach, a ich kariery zawodowe mogłyby posłużyć za scenariusz filmu w konwencji American dream. Dzięki nim Mechanik jest szkołą spełniających się marzeń, a jej absolwenci są Tradycyjnie Najlepsi!