Czcionka:

Kontrast:

Eliminacje Olimpiady Języka Angielskiego

Data publikacji: 27 marca 2024, 05:13

15 marca 2024r w naszym Zespole odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Języka Technicznego dla Szkół Średnich, których organizatorem jest Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej. Celem tego konkursu jest m.in. rozwijanie pasji i kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz rozwijanie wśród uczniów szkół średnich zainteresowania językiem angielskim, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu języka angielskiego specjalistycznego.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań sprawdzających umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, rozpoznawania i stosowania środków językowych, a także znajomość słownictwa technicznego z branży budowlanej, architektonicznej i ochrony środowiska.

Spośród wszystkich uczestników najwyższą liczbę punktów uzyskał uczeń kl.3to Wiktor Bodnar tj. 33p. a tuż za nim uplasował się Krzysztof Bądkowski z kl.3as, który zdobył 30 punktów. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszym Konkursie.