Czcionka:

Kontrast:

Ekobohaterzy z Mechanika wciąż w akcji.

Data publikacji: 5 grudnia 2023, 01:14

Uczniowie po raz kolejny aktywnie włączyli się do akcji zbierania elektroodpadów organizowanej przez Green Office Ecologic Sp. z o.o, która nie tylko zbiera, ale i przetwarza zużyte sprzęty zalegające w niejednym domu. Jest to projekt nie tylko proekologiczny, lecz również edukacyjny, gdyż ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej oraz wskazanie sposobów demontażu i odzysku surowców w myśl Ustawy z 11 września 2015r. o tzw. ZSEiE. Zebraliśmy łącznie 1020 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Uczniowie dzielnie podtrzymują tradycję zapoczątkowaną przez EKOBOHATERÓW z MECHANIKA włączając się nie tylko do zbierania elektronicznych i elektrycznych odpadów. Kiedy jest potrzeba dzielnie wspierają Akcję: Sprzątania Świata, edukują młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku oraz własnym, dobrym przykładem starają się podnieść świadomość ekologiczną społeczeństwa.