Czcionka:

Kontrast:

Dzień życzliwości w Mechaniku

Data publikacji: 22 listopada 2023, 01:10

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty. Zwykłe pozdrowienia skierowane do kolegi lub pomoc okazana nieznajomej osobie sprawiają, że sami zaczynamy się widzieć w bardziej pozytywnym świetle. Niewymuszona uprzejmość czasami może zdziałać więcej niż wielki, ale nieszczery gest. Należy być życzliwym nie tylko w święta, ale również na co dzień, bowiem proste gesty, zwykłe miłe słowo, mogą odmienić czyjś dzień. Traktuj innych tak jak sam chcesz być traktowany. Życzliwość ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra – zadzwoń/napisz do kogoś lub powiedz komuś osobiście za co go cenisz, podziękuj mu, powiedz po prostu coś miłego 😊. Zawsze warto być życzliwym!