Czcionka:

Kontrast:

Drużynowe biegi przełajowe 2022

Data publikacji: 13 listopada 2022, 12:19

                Drużynowe biegi przełajowe kończą sezon lekkoatletyczny Licealiady SZS. Nasza szkoła, jako jedna z nielicznych w powiecie, wzięła udział we wszystkich zawodach, zarówno w rywalizacji męskiej jak i kobiecej, co samo w sobie jest sukcesem i realizacją przyświecającej nam idei, że nie liczą się wyniki, ale udział i walka. Oczywiście wyniki też okazują się zwykle bardzo przyzwoite, co cieszy jeszcze bardziej, zwłaszcza że nasi uczniowie zawsze dają z siebie wszystko i godnie reprezentują Mechanik.

                Nie inaczej było podczas zorganizowanych 7 listopada drużynowych biegach przełajowych. Wśród dziewcząt do rywalizacji przystąpiły tylko dwie szkoły – I LO i ZS 2. Nasze wspaniałe biegaczki  (Iza Rusinek, Magda Koczera, Nikola i Żaneta Drozd, Amelia Śliwianka, Roksana Nowak, Natalia Olejarz  i Justyna Józefek)  dzielnie dotrzymywały kroku rywalkom, chociaż musiały finalnie uznać ich wyższość. Zajmując drugie miejsce uzyskały awans do finału wojewódzkiego. Dziękujemy i gratulujemy!

                Biegi chłopców były nieco lepiej obsadzone. Na starcie, oprócz nas, stanęły drużyny-  I LO, ZS3, ZSR Nowosielce. Nasza dzielna i niezniszczalna reprezentacja (Rafał Strzałka, Michał Malczak, Paweł Zabawski, Emil Radecki, Patryk Żytka, Szymon Szybka, Kacper Jatczyszyn) walczyła o podium z ZSR Nowosielce. Obie ekipy uzyskały tyle samo punków, jednak w bezpośredniej rywalizacji minimalnie szybszy był zawodnik rywali, dlatego to im przypadło najniższe miejsce na podium. Mimo to brawa dla chłopaków za olbrzymie zaangażowanie i walkę o każda sekundę!

                Już w tym tygodniu rozpoczyna się sezon rywalizacji w rozgrywkach halowych. Zamierzamy dalej się dobrze bawić na zawodach, a o wynikach będziemy informowali na bieżąco. Mechanik – tradycyjnie najlepsi!!!