Data publikacji: 23 października 2017, 02:13

Zespół Szkół Nr 2 „Mechanik” w Sanoku we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie serdecznie zapraszają na Konferencję warsztatową upowszechniającą rezultaty projektu „INTEMPO – Innovations in teaching mechatronics in automotive sector, practically oriented” realizowanego w ramach programu Erasmus+ Akcja 2. Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, w sektorze: KSZTAŁCENIE I SZKOLENIE ZAWODOWE, w latach 2016-2017. W projekcie uczestniczą szkoły oraz NGO z 6 krajów: Rumunia (beneficjent), Hiszpania, Niemcy, Włochy, Turcja i Polska. Ogólnym celem projektu jest wprowadzenie praktycznie zorientowanych innowacji w nauczaniu mechatroniki.
Konferencja odbędzie się 30.10.2017 r. (tj. poniedziałek), godz. 12.00-15.oo w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15.

Program konferencji: godz. 12.00 – 12:45

Powitanie uczestników konferencji – Jowita Nazarkiewicz, Dyrektor naczelny szkoły
Przedstawienie ogólnych zasad programu Erasmus+ akcja KA 2 Partnerstwa Strategiczne – Elżbieta Komarnicka, konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu
Prezentacja projektu „INTEMPO – Innovations in teaching mechatronics in automotive sector, practically oriented” – Bożena Chabros-Jaklik, wicedyrektor szkoły, koordynator projektu
godz. 12:45- 13.00
Przerwa kawowa

godz. 13:00 – 13:45
Prezentacja rezultatów projektu:

przewodnika do nauczania mechatroniki (wytyczne programowe, zbiór metod, strategii, zasobów, które będą wykorzystywane przez nauczycieli podczas zajęć z uczniami)
strony internetowej projektu – Marek Chimiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych, członek zespołu projektowego

godz. 13:45-14:15
Przerwa obiadowa

godz. 14:15- 15:00
Prezentacja metod nauczania – uczenia się – warsztaty praktyczne:

Wykorzystanie programowalnych klocków LEGO MINDSTORMS w procesie nauczania – Bogdan Buczek, nauczyciel przedmiotów zawodowych, członek zespołu projektowego
Podsumowanie konferencji
Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o zgłaszanie udziału do dnia 26.10.2017 r. najpóźniej do godz. 14.00 w sekretariacie szkoły, tel. 13 4653951, 604283587.

Z poważaniem
Jowita Nazarkiewicz, Dyrektor naczelny Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku Izabela Pyra, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie