Czcionka:

Kontrast:

W Mechaniku wystrza艂owo鈥trzelnica oficjalnie dzia艂a! 馃幆

Data publikacji: 15 marca 2024, 01:07

Nowoczesna, warta ponad 500 ty艣 z艂 strzelnica pneumatyczna zosta艂a uroczy艣cie otwarta w asy艣cie Starosty Sanockiego, Pana Stanis艂awa Ch臋cia, Pana Wicestarosty Janusza Cecu艂y, Pani Wiceburmistrz Jowity Nazarkiewicz, Skarbnika oraz Cz艂onk贸w Zarz膮du Powiatu Sanockiego. Szczeg贸lnymi go艣膰mi byli tak偶e Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppk艂 Wies艂aw Wojdy艂a oraz Nadkomisarz Tomasz Balawajder, a tak偶e dyrektorzy i nauczyciele plac贸wek o艣wiatowych.  

Obiekt dost臋pny dla mieszka艅c贸w powiatu sanockiego jeszcze przed oficjalnym otwarciem cieszy艂 si臋 du偶ym zainteresowaniem. Pod okiem do艣wiadczonych instruktor贸w strzelectwa sportowego mo偶na naby膰 nie tylko umiej臋tno艣膰 pos艂ugiwania si臋 broni膮 pneumatyczn膮, lecz r贸wnie偶 mi艂o i aktywnie sp臋dzi膰 czas wolny,,, jak cho膰by uczniowie naszego Internatu, kt贸rzy ochoczo korzystaj膮 z zasob贸w obiektu i pod okiem Pana Bartka przygotowuj膮 si臋 do potencjalnych zawod贸w.

Strzelnica pneumatyczna by艂a tradycyjnym elementem infrastruktury szko艂y od lat, wymaga艂a jednak modernizacji, generalnego remontu, doposa偶enia magazynu broni  oraz nowoczesnego designu, co sta艂o si臋 mo偶liwe dzi臋ki dofinansowaniu ze 艣rodk贸w pa艅stwowego funduszu celowego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz dzi臋ki wk艂adowi w艂asnemu beneficjenta, czyli Starostwa Powiatowego.