Czcionka:

Kontrast:

Kilka słów o Teneryfie 🌴🏖️

Data publikacji: 25 stycznia 2024, 10:19

Dziesięcioro szczęśliwców z naszej szkoły miało okazję odbyć praktyki zawodowe w malowniczym miejscu jakim jest wyspa Teneryfa wchodząca w skład wysp kanaryjskich….. Dokładnie w mieście Puerto de la Cruz, najlepsi uczniowie ze wszystkich kierunków nauczanych w sanockim Mechaniku spędziło 2 tygodnie, szlifując swoje umiejętności zawodowe oraz poznając kulturę i historię tego pięknego miejsca. A było co oglądać… 

Teneryfa to wyspa wulkaniczna nad którą góruje majestatyczny wulkan Taida a miasto Puerto de la Cruz to miejsce obfitujące w piękne plaże, wiele zabytkowych budynków, kamieniczek, parków i miejsc do wypoczynku oraz wielu atrakcji turystycznych takich jak wspaniałe zoo Loro Park czy też zespół basenowy z wodą oceaniczną Lido San Telmo.  Miasto położone w północnej części wyspy obfituje w bogatą roślinność co w połączeniu z ośnieżonym szczytem Taidy o tej porze roku daje niesamowite wrażenia estetyczne i piękne widoki. Popołudniowe i weekendowe opalanie na bajecznych plażach z czarnym, wulkanicznym piaskiem i kąpiel w oceanie na plaży Bollulo, to tylko fragment atrakcji w których brali udział uczniowie. Zwieńczeniem pobytu była całodniowa wizyta we wspomnianym Loro Park gdzie można było zobaczyć chociażby pokazy delfinów, orek czy też papug. Warto się było uczyć, pracując na wysoką średnią ocen, aby móc spędzić czas w takim miejscu. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd z naszej szkoły w to malownicze miejsce.