Akualności

Kierunki kształcenia

Ewa Bień

Ewa Bień

Mamy już prawie 200 listów i niezliczoną ilość kliknięć, czyli podpisanych petycji! Kto jeszcze nie stanął w obronie praw człowieka. niech to zrobi jak najprędzej! Przypominamy, że informacje o bohaterach znajdziecie na gazetkach (parter i I piętro) oraz w szkolnej bibliotece.

Razem mamy siłę!

wtorek, 23 listopad 2021 13:21

Maraton Pisania Listów

Nasza Szkoła już po raz szósty włącza się do ogólnoświatowej akcji Amnesty International w obronie praw człowieka.

Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczą siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich. Słowa mają moc - szczególnie, gdy przybiorą formę milionów listów i wiadomości spływających z całego świata w sprawie jednego człowieka. Tak masowej, pokojowej akcji w konkretnych sprawach nie da się łatwo zignorować. Już w trakcie Maratonu otrzymujemy dobre wiadomości - więźniowie sumienia są zwalniani, niesłusznie skazani doczekują się sprawiedliwości, złe prawo jest zmieniane.

Na stronie Maratonu  znajdziesz sylwetki tegorocznych bohaterów i bohaterek. Adres naszego szkolnego wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/500852385078658/?ref=newsfeed.

Zaczynamy 29 listopada, ale petycje online możesz podpisać już dzisiaj!

Nie czekaj! Dołącz! Napisz list - zmień życie!

 

czwartek, 07 październik 2021 08:50

BohaterON w naszej szkole

Już po raz kolejny Zespół Szkół nr 2 przyłączył się do projektu "BohaterON w Twojej Szkole". Jest to część ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, popularyzowanie historii Polski XX wieku i promocja postaw patriotycznych. Na lekcjach historii zapoznacie się z materiałami audio i wideo przygotowanymi przez organizatorów. Kartka do Powstańca nie jest obowiązkowa, ale mile widziana! Tym bardziej, że uczestnicy Powstania doceniają naszą pamięć. Powyżej - podziękowania, jakie dostaliśmy za udział w ubiegłorocznym BohaterONie.

 

Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłasza konkurs "Uliczne portrety", adresowany do uczniów powyżej 16 roku życia. Ma on na celu zainteresowanie młodzieży historią regionu. Dla trzech powiatów - sanockiego, dębickiego i lubaczowskiego - zostały wybrane ważne osoby, na temat których Centrum przygotowało prezentacje. Dla Sanoka jest to Aleksander Rybicki, muzealnik, kolekcjoner dzieł sztuki, opiekun zabytków, współorganizator i kustosz Muzeum Ziemi Sanockiej, inicjator, twórca i pierwszy dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Uczestnik Konkursu ma za zadanie wykonać pracę konkursową w wybranej formie: wywiad, prezentacja multimedialna lub wystawa. Termin - do 19 listopada 2021 r.

Więcej informacji na stronie CK Przemyśl https://www.ck.przemysl.pl/ck/konkurs-ktory-uczy-historii.html lub w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

wtorek, 05 październik 2021 11:54

Konkurs fotograficzny

Osiedlowy Dom Kultury "Puchatek" ogłasza konkurs fotograficzny w kategoriach:

1. Natura i krajobraz

2. Człowiek i różne przejawy jego życia

Udział w konkursie jest bezpłatny, technika - dowolna. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 3 prace w formacie 20x30 do 30x40.

Termin składania prac - 21 października 2021 r. Wręczenie nagród 18 listopada 2021 r.

Więcej informacji na stronie ODK "Puchatek" lub w bibliotece szkolnej.

wtorek, 05 październik 2021 10:41

Zwycięstwo!

Z przyjemnością ogłaszamy, że uczeń klasy 4cm, Krystian Barszczowski, zdobył pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym TG Sokół w Sanoku pod hasłem "Papież Jan Paweł II i kardynał Stefan Wyszyński - mocarze ducha". Serdecznie gratulujemy!

piątek, 17 wrzesień 2021 10:52

WYBORY W NASZEJ SZKOLE

Przyszły tydzień upłynie w naszej szkole pod znakiem wyborów.

W dniach 20 - 22 września odbędą się wybory przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

22 września zostaną przeprowadzone wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Głosujcie na swoich kandydatów. Ich nazwiska znajdziecie na szkolnym FB i na plakatach na terenie szkoły.

wtorek, 07 wrzesień 2021 10:01

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

W dniach 20-22 września odbędą się w naszej szkole drugie wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka. Ma ona charakter konsultacyjny i ma na celu upowszechnienie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi mieszkających w naszym mieście.
Uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich po szkole podstawowej zachęcamy do kandydowania! Warunkiem kandydowania jest zameldowania na terenie Sanoka (gminy Sanok - miejskiej). Zgłaszajcie się u swoich wychowawców.

wtorek, 07 wrzesień 2021 09:06

Giełda podręczników w bibliotece.

W tym tygodniu w naszej bibliotece odbywa się giełda podręczników.
Jeżeli chcesz SPRZEDAĆ podręczniki:

1. KAŻDY opisz ołówkiem: imię, nazwisko, obecna klasa, cena
2. na osobnej kartce zrób SPIS sprzedawanych przez Ciebie podręczników - będzie łatwiej sumować Wasz dochód:)
3. do 8 września (środa) przynieś opisane podręczniki i ich spis do biblioteki.

Jeżeli chcesz KUPIĆ podręczniki:

przyjdź do biblioteki w dniach 8 - 10 września w godzinach od 9.00 do 14.00.

piątek, 23 kwiecień 2021 08:26

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 

Corocznie 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto, ustanowione przez UNESCO w 1995 r., poświęcone promocji czytelnictwa i podkreślające znaczenie praw autorskich. Inicjatywa została zapoczątkowana w hiszpańskiej Katalonii. Tego dnia każdy kupujący tam książkę dostaje różę. Obecnie świętują czytelnicy w ponad stu krajach na całym świecie – wiele instytucji, szkół, bibliotek i księgarń organizuje specjalne wydarzenia. W ten dzień często można kupić książki o wiele taniej:)

Od 23 kwietnia do 14 maja UNESCO zaprasza na wystawę „Les Livres à deux places”. Składa się na nią szesnaście rzeźb – ławek w kształcie otwartych książek, a każda poświęcona jest innemu pisarzowi. Wirtualne zwiedzanie też jest ciekawe.

Od dziewiętnastu lat 23 kwietnia jedno z miast staje się Światową Stolicą Książki. W 2016 r. był to Wrocław. W tym roku będzie to jedno z miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Szardża.

 

Strona 1 z 5

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.
Szczęśliwe numerki: 7,4

 

 

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.