wtorek, 21 grudzień 2021 20:11

Szkolne Koło Wolontariatu

W miesiącu grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji braliśmy udział w uroczystej Gali połączonej w tym roku z dwudziestoleciem Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. Przy tej okazji warto wspomnieć o uczniach naszej szkoły, którzy działają w Szkolnym Kole Wolontariatu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy 2ae: Dawid Florczak, Miłosz Przybylski, Tomasz Futyma, Mateusz Pondel a także Norbert Futyma, którzy aktywnie włączali się w działania Szkolnego Koła. W listopadzie uczestniczyli w szkoleniu wolontariuszy w ośrodku Caritas w Zboiskach. Również w listopadzie organizowaliśmy zbiórkę żywności w ramach projektu organizowanego przez MOPS w Sanoku „Wsparcie Swego od Swojego”. Zebrana żywność została przekazana najbardziej potrzebującym seniorom. W grudniu przystąpiliśmy do kampanii społecznej pt. „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Projekt ten dotyczył tworzenia i pisania kartek świątecznych, po to, by zwrócić uwagę, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Napisane własnoręcznie kartki wspomniani już uczniowie 2ae zanieśli wraz z kolorowymi świątecznymi pierniczkami dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego oraz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku. Na szczególne podziękowania zasłużyli również uczniowie klasy 4to Tomasz Majdosz oraz Kamil Świdnicki, którzy po raz kolejny uczestniczyli w Akcji Mikołajkowa Niezapominajka organizowanej przez Stowarzyszenie Sanitas. Kamil i Tomek pomagali w ramach tej akcji w pakowaniu prezentów dla pacjentów oddziałów onkologicznych. W tym roku dodatkowo wzięli udział przepięknej mikołajkowej sesji zdjęciowej. Także nasz wolontariusz Krystian Barszczowski z klasy 4cm, jako św. Mikołaj wręczał prezenty dzieciom z SP 9 w Sanoku. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wspierali nasze akcje składamy serdeczne podziękowania. Szkolne Koło Wolontariatu i opiekunowie: Aneta Kołodziej, Elżbieta Gierad-Przybyła oraz Iwona Giebułtowicz.

• pck01
  • pck02