środa, 08 grudzień 2021 21:59

Mamy medal Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie!

Napisał

Świetne wieści dotarły dziś do nas z Nowej Dęby, gdzie rozgrywano Wojewódzkie Finały Licealiady w badmintonie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Katarzyna Płaziak, Gabriela Marcinik i Natalia Jaworska zdobyła historyczny, pierwszy medal w tej dyscyplinie na tym poziomie!

Dziewczęta rozpoczęły od pewnej wygranej z LO Lubaczów (4-1). W kolejnym spotkaniu uległy ZSE z Dębicy, by w decydującym o wejściu do strefy medalowej pojedynku rozbić III LO Rzeszów 5-0. W półfinale, po walce, ulegamy faworytkom z ZS nr 2 Dębica (1-3),a w meczu o trzecie miejsce rewanżujemy się dziewczętom z I LO w Sanoku za porażkę sprzed kilku dni, po dramatycznym meczu i heroicznej postawie Kasi Płaziak wygrywając 3-2. Dla Kasi zdobycie medalu, podobnie jak dla Gabrysi Marcinik, to zasłużona nagroda za kilkuletnie reprezentowanie szkoły we wszystkich możliwych zawodach sportowych. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla dziewczyn, opiekunki drużyny p. Izabeli Łożańskiej, nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły i tych wszystkich, którzy pracowali z dziewczętami na wcześniejszych etapach edukacyjnych. Brawo!

Czytany 96 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 grudzień 2021 07:02
sj