Akualności

Kierunki kształcenia

czwartek, 18 listopad 2021 00:44

Nasi sportowcy rozpoczęli rywalizację. Pierwsze sukcesy!

Napisał 

Wystartowali sportowcy Mechanika. Awans lekkoatletów do finału wojewódzkiego! Podium dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych! Po ponad rocznej przerwie pandemicznej uczniowie Mechanika wrócili do rywalizacji w ramach licealiady SZS. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo stosunkowo skromnej liczebności klas żeńskich w naszej szkole wystawiliśmy reprezentację dziewcząt zarówno w zawodach rejonowych na bieżni, jak i w powiatowych w terenie, co nie udało się niektórym innym szkołom, w których dziewczęta stanowią pokaźny odsetek wychowanków.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili reprezentanci i reprezentantki „królowej sportu”. Dziewczęta spisały się bardzo dzielnie, walcząc o uzyskanie jak najlepszych wyników w swoich konkurencjach. Wartościowe rezultaty odniosły jak zwykle niezawodne: Wiola Pałys i Gabrysia Frycz w pchnięciu kulą (8,05m i 7,67 m) oraz Kasia Płaziak w skoku w dal (4,37). Oprócz nich na sanockich Wierchach wystąpiły Gabrysia Marcinik, Kasia Pełdiak, Roksana Nowak, Amelia Śliwianka. Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

Chłopcy sprawili małą niespodziankę i uzyskali awans do finałów wojewódzkich! Najwięcej punktów dla szkoły zdobyli: Radek Muszka w biegu sprinterskim na 100m (czas 12.05), Mikołaj Jatczyszyn w rzucie oszczepem (37,80 m), Michał Krzysik w pchnięciu kulą (11,21). Dobre rezultaty w swoich konkurencjach osiągnęli: Kuba Wroniak (12,89 na 100m), Kamil Filip (61,32 na 400 m), Łukasz Radko (5,04 na 1500m). Swoje cenne punkty dołożyli Mateusz Siwik, Krystian Bodnar, Piotrek Witkoś, Dawid Kraczkowski, Daniel Rachwalski, Dawid Florczak i Tomek Ryń.

Kilka dni później biegacze i biegaczki rywalizowali na sanockich Błoniach w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta w składzie: Kornelia Rachwalska, Nikola Bieleń, Natalia Olejarz, Amelia Śliwianka, Julia Chyzyńska i Roksana Nowak zajęły najniższe miejsce na podium. Chłopcy uplasowali się oczko niżej. Bardzo dobrze pobiegł Rafał Strzałka (czas 1,56), dzielnie dotrzymywali mu kroku Patryk Żytka, Dawid Florczak, Radek Muszka, Dawid Kościółek i Krystian Bodnar. Niezmiernie cieszymy się, że spora grupa naszych uczniów tak chętnie i z dużym zaangażowaniem reprezentuje swoją szkołę na zawodach sportowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do spróbowania swoich sił w kolejnych dyscyplinach.

Czytany 107 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 listopad 2021 01:24
sj

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.
Szczęśliwe numerki: 7,4

 

 

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.