Akualności

Kierunki kształcenia

W dniu 19 stycznia w Hali sportowej PWSZ w Sanoku, odbyły się rejonowe zawody w unihokeju dziewcząt. W turnieju tym rewelacyjnie zaprezentowały się dziewczęta z MECHANIKA, zajmując II miejsce premiowane awansem do półfinału wojewódzkiego.

W zawodach, w których uczestniczyło 5 szkół sanockich, rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Nasz TEAM nie przegrał żadnego z meczów i nie stracił ani jednej bramki. Pierwsze miejsce przegraliśmy z drużyną II LO, która to wyprzedziła nas tylko dlatego, że w całym turnieju strzeliła więcej bramek. Należy dodać, że w bezpośrednim meczu z II LO padł bezbramkowy remis.

Duże brawa dla dziewcząt za postawę na boisku, walkę i determinację. Oby forma zaprezentowana na tych zawodach była utrzymana na kolejnym szczeblu rozgrywek.

Skład drużyny: Katarzyna Płaziak, Gabriela Macinik, Wioletta Pałys, Natalia Olejarz, Gabriela Frycz, Martyna Adamowicz i Julia Chyżyńska.

wtorek, 18 styczeń 2022 01:25

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Napisała
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
W czwartek, 16.12.2021r. o godz. 11.30 w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas technicznych zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego tj. Panią Martynę Mszanecką-Dworzańską i Małgorzatę Lip. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - wzięli w nim udział wczniowie z klas: 1as, 1to, 2cs, 2to, 3to, 3tog,4to oraz 4cm.
Celem konkursu było stworzenie uczniom naszego Zespołu możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych, zwiększenie ich motywacji do nauki języka angielskiego, promowanie postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań językowych.
Test konkursowy składał się z zadań sprawdzających stopień znajomości środków językowych (struktur leksykalnych i gramatycznych) stosowanych w języku angielskim oraz rozumienie tekstów pisanych. Zadania konkursowe odpowiadały wymaganiom jakie stawiane są uczniom w pisemnej części egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Rodzaje zadań z jakimi zmagali się uczestnicy konkursu to np. zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oparte na tekście, słowotwórstwo, tekst z lukami, dobieranie itp.
Zwycięzcy i laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody, które zdobyliśmy dzięki uprzejmości przedstawicieli wydawnictw językowych, tj.  Oxford University Press oraz Macmillan Polska.  
 • ar1
 • ar2
 • ar3
 • ar4
 • ar5
 • ar6
 • ar7
wtorek, 21 grudzień 2021 20:11

Szkolne Koło Wolontariatu

Napisała
Oceń ten artykuł
(46 głosów)

W miesiącu grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji braliśmy udział w uroczystej Gali połączonej w tym roku z dwudziestoleciem Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. Przy tej okazji warto wspomnieć o uczniach naszej szkoły, którzy działają w Szkolnym Kole Wolontariatu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy 2ae: Dawid Florczak, Miłosz Przybylski, Tomasz Futyma, Mateusz Pondel a także Norbert Futyma, którzy aktywnie włączali się w działania Szkolnego Koła. W listopadzie uczestniczyli w szkoleniu wolontariuszy w ośrodku Caritas w Zboiskach. Również w listopadzie organizowaliśmy zbiórkę żywności w ramach projektu organizowanego przez MOPS w Sanoku „Wsparcie Swego od Swojego”. Zebrana żywność została przekazana najbardziej potrzebującym seniorom. W grudniu przystąpiliśmy do kampanii społecznej pt. „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Projekt ten dotyczył tworzenia i pisania kartek świątecznych, po to, by zwrócić uwagę, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Napisane własnoręcznie kartki wspomniani już uczniowie 2ae zanieśli wraz z kolorowymi świątecznymi pierniczkami dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego oraz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku. Na szczególne podziękowania zasłużyli również uczniowie klasy 4to Tomasz Majdosz oraz Kamil Świdnicki, którzy po raz kolejny uczestniczyli w Akcji Mikołajkowa Niezapominajka organizowanej przez Stowarzyszenie Sanitas. Kamil i Tomek pomagali w ramach tej akcji w pakowaniu prezentów dla pacjentów oddziałów onkologicznych. W tym roku dodatkowo wzięli udział przepięknej mikołajkowej sesji zdjęciowej. Także nasz wolontariusz Krystian Barszczowski z klasy 4cm, jako św. Mikołaj wręczał prezenty dzieciom z SP 9 w Sanoku. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wspierali nasze akcje składamy serdeczne podziękowania. Szkolne Koło Wolontariatu i opiekunowie: Aneta Kołodziej, Elżbieta Gierad-Przybyła oraz Iwona Giebułtowicz.

 

 • pck01
 • pck02
 • pck03
 • pck04
 • pck05
 • pck06
 • pck07
 • pck08
 • pck09

poniedziałek, 20 grudzień 2021 19:34

Boże Narodzenie w Mechaniku

Napisała
Oceń ten artykuł
(20 głosów)

Wigilia. Boże Narodzenie. Ileż wzruszeń budzi w nas to jedno z największych świąt chrześcijańskich. Koloryt i szczególna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia pozwalają nam oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary naszego istnienia, ujrzeć piękno i nim się zachwycić, doznać dobroci i okazać ją innym, przeżyć radość spotkania w gronie najbliższych. W ten uroczysty nastrój Świąt wprowadzili nas również uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką pani Agnieszki Kubowicz i Anety Kołodziej przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Byli to uczniowie 2to, 1ce, 1as i 3to, którym należą się szczególne podziękowania za ich zaangażowanie i młodzieńczy entuzjazm z jakim podeszli do tego zadania. A byli to: Piotr Czaja, Gabrysia Rączka, Martyna Stankiewicz, Magda Koczera, Oliwia Wroniak, Martyna Łaski, Sabina Niżnik, Angelika Stodolak, Sandra Bator, Nikola Stojak, Monika Biłas, Maciej Czopor, Miłosz Smulski, Jakub Kosturski i Dawid Bocheński. Nagrywaniem tej uroczystości oraz montażem filmiku zajął się Krzysztof Stączek z 4to, któremu również należą się ogromne podziękowania. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Link do filmu: kliknij

 • pck01
 • pck02
 • pck03
 • pck04
 • pck05
 • pck06
 • pck07

środa, 15 grudzień 2021 13:14

Internacki Kiermasz Świąteczny

Napisała
Oceń ten artykuł
(23 głosów)

Młodzież Internatu wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają społeczność MECHANIKA na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Piękne, kolorowe i ręcznie wykonanie dekoracje świąteczne będzie można kupić już w najbliższy czwartek i piątek (16 i 17 grudnia) na holu koło głównego wejścia do szkoły. Startujemy na dużej przerwie tj. od godziny 12.10.

      Po raz trzeci na hali ZS nr 3 w Sanoku rozegrano powiatowy turniej piłki nożnej szkół średnich. W poprzednich dwóch edycjach byliśmy bezkonkurencyjni, tym razem postanowiliśmy być bardziej uprzejmi dla konkurencji i zadowoliliśmy się najniższym stopniem podium.

środa, 08 grudzień 2021 21:59

Mamy medal Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie!

Napisał

  Świetne wieści dotarły dziś do nas z Nowej Dęby, gdzie rozgrywano Wojewódzkie Finały Licealiady w badmintonie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Katarzyna Płaziak, Gabriela Marcinik i Natalia Jaworska zdobyła historyczny, pierwszy medal w tej dyscyplinie na tym poziomie!

    Dziewczęta rozpoczęły od pewnej wygranej z LO Lubaczów (4-1). W kolejnym spotkaniu uległy ZSE z Dębicy, by w decydującym o wejściu do strefy medalowej pojedynku rozbić III LO Rzeszów 5-0. W półfinale, po walce, ulegamy faworytkom z ZS nr 2 Dębica (1-3),a w meczu o trzecie miejsce rewanżujemy się dziewczętom z I LO w Sanoku za porażkę sprzed kilku dni, po dramatycznym meczu i heroicznej postawie Kasi Płaziak wygrywając 3-2. Dla Kasi zdobycie medalu, podobnie jak dla Gabrysi Marcinik, to zasłużona nagroda za kilkuletnie reprezentowanie szkoły we wszystkich możliwych zawodach sportowych. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla dziewczyn, opiekunki drużyny p. Izabeli Łożańskiej, nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły i tych wszystkich, którzy pracowali z dziewczętami na wcześniejszych etapach edukacyjnych. Brawo!

Strona 1 z 38

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.
Szczęśliwe numerki: 7,4

 

 

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.