Leonardo da Vinci 2013

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik mechanik
Technik automatyk
Technik elektronik
Technik spawalnictwa
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
02-03-2011
07-11-2018
31-10-2018
30-01-2020
Next

bip

wtorek, 22 styczeń 2013 20:03

Wizyta Przygotowawcza w Wielkiej Brytanii

Napisała 
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

W dniach 14.01-18.01.2013 Pan Dyrektor oraz profesorka Jowita Nazarkiewicz zostali zaproszeni do siedziby organizacji Tellus Group w Plymouth w Wielkiej Brytanii, gdzie realizowali program wizyty przygotowawczej wspomagający projekt ?Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci?.?Uczenie się przez całe życie?. ("Lifelong Learning Programme?) to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji i doskonalenia zawodowego, który umożliwi uczniom naszego technikum wyjechać na praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii, zyskać cenne doświadczenie zawodowe za granicą, doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim oraz poznać kulturę i zwyczaje Wielkiej Brytanii.

  • 1
  • 10
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

Wizyta była zaplanowana na 4 dni. Pierwszego dnia wizytacja z naszej szkoły zapoznała się ze strukturą firmy oraz z jej pracownikami. Pracownik instytucji goszczącej David Lindsay przedstawił prezentację zawierającą informacje dotyczące bezpieczeństwa w czasie odbywania praktyki i w czasie wolnym, komunikacji miejskiej, sposobu monitorowania stażu, przekazywania informacji, wizyt u lekarza, zakwaterowania, oraz spotkań integracyjnych ze stażystami z innych krajów.

Trzeciego dnia wizytujący obejrzeli przykładowe miejsca zakwaterowania młodzieży, oraz rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za zakwaterowanie. Towarzyszyła im Jill Darton, osoba z departamentu Tellus Group odpowiedzialna za zakwaterowanie uczniów. Wizytujący obejrzeli też propozycje programu kulturowego i turystycznego przygotowanego przez Tellus, oraz liczne miejscowe atrakcje turystyczne. Po Plymouth i okolicach oprowadzali ich Richard Plumb oraz David Lindsay.

Czwartego dnia wizytowane byłyzakłady, w których przyszli stażyści mogliby odbywać miesięczną praktykę zawodową. Wszystkie odwiedzane miejsca praktyki były rekomendowane przez Tellus Group i w nich wielokrotnie odbywały się staże dla studentów i uczniów z całej Europy. Miejsca praktyk odwiedzane były z Caron Staden, liderem zespołu zajmującego się organizacją praktyk. Wizytujący obserwowali także zajęcia języka angielskiego w szkole Meridian prowadzonej przez Tellus Group. Towarzyszył im Geoff Dowson, kierownik działu kształcenia językowego. Zajęcia były oczywiście prowadzone przez ?native-speakerów? i miały na celu przedstawienie oferty szkoły, sposobu prowadzenia zajęć, bazy dydaktycznej, oferty zajęć dodatkowych. Dowiedzieliśmy się, że podczas stażu uczniowie oprócz odbywania zajęć języka angielskiego mogą również korzystać z bezpłatnych konwersacji, uczestniczyć w wieczorkach filmowych, wieczorkach zapoznawczych i integracyjnych.

Dzięki wizycie przygotowawczej współpraca między Zespołem Szkół Nr 2 w Sanoku a Tellus Group zacieśniła się, uzgodnione zostały szczegóły dotyczące przyszłego projektu, określono rolę partnerów z podaniem danych personalnych oraz terminów realizacji poszczególnych działań. Określona została strategia postępowania w sytuacjach nietypowych, takich jak choroba stażysty, nagła konieczność powrotu do kraju itp. Dokonano wyboru miejsc odbywania stażu zawodowego, zaakceptowano proponowane miejsca zakwaterowania stażystów oraz panujące tam warunki socjalno-bytowe. Zaproponowano atrakcyjny program kulturalno-turystyczny, który może być realizowany w dni wolne od pracy, wskazano również kilka ciekawych miejsc w Plymouth, które warto pokazać młodzieży w czasie wolnym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planemjuż w przyszłym roku szkolnym nasi uczniowie będą mogli wyjeżdżać na zagraniczne praktyki do Wielkiej Brytanii.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wytężonej pracy, ponieważ na staż wyjadą tylko najlepsi- osoby z najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych i języka angielskiego, z zachowaniem na koniec roku lub na półrocze nie niższym niż poprawne. Wizyta przygotowawcza w całości była sfinansowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Czytany 2652 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 23:09

Galeria

{gallery}465{/gallery}

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.