Kreatywny Mechanik

niedziela, 14 listopad 2021 16:56

Mobilności nauczycieli

Zespół projektowy dba również o rozwój nauczycieli aplikując w sektorze Edukacja szkolna. Z tego sektora pochodzi projekt „Kreatywny Mechanik”. W ostatnim czasie odbyły się trzy wyjazdy zagraniczne nauczycieli na kursy szkoleniowe:

- w lipcu uczyli się jak motywować i angażować uczniów poprzez rozwój innowacyjnych i kreatywnych technik nauczania. Kurs odbył się w tej samej włoskiej miejscowości Martina Franca, w której uczniowie odbywali praktyki w październiku.

- we wrześniu dwie osoby były uczestnikami szkolenia w Helsinkach. Kilkudniowe szkolenie było okazją do zapoznania się z fińskim system edukacji. Zajęcia były prowadzone w międzynarodowej grupie (polsko-francusko-turecko-fińskiej) w pięknej, nowoczesnej bibliotece Oodi. Oprócz solidnej dawki wiedzy na temat jednego z najlepszych systemów szkolnictwa na świecie mieli szansę na przyglądnięcie się fińskiej szkole od strony praktycznej. System fiński różni się w sposób zasadniczy od polskiego – skoncentrowany na uczniu, partnerski, nieocenny, wolny od testów, za to mocno wspierający wychowanka na każdym etapie jego edukacyjnej przygody. Po ciekawych zajęciach była szansa na zwiedzanie niezwykle ciekawej i inspirującej architektonicznie stolicy Finlandii.

- we wrześniu również odbyło się szkolenie „Strategia marketingu cyfrowego” na przepięknej hiszpańskiej wyspie, w mieście Puerto de la Cruz. Cyfrowy kurs strategii SEO dał kursantom wiedzę, jak rozwijać swoją obecność w internecie, tworzyć dobrą stronę internetową, jak być ekspertem cyfrowego marketingu.