INTEMPO
piątek, 12 luty 2016 14:19

Innowacje w nauczaniu mechatroniki

Innowacje w nauczaniu mechatroniki w sektorze samochodowym zorientowane na praktykę zawodową INTEMPO

Koordynatorka szkolnych projektów Erasmus+, wicedyrektor Bożena Chabros-Jaklik oraz dwóch nauczycieli: Marek Chimiak i Marcin Wrona biorą udział w spotkaniu w Alba Iulia w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne. Jest to pierwsze spotkanie robocze inicjujące współpracę sześciu organizacji z różnych krajów.

"Alexandru Domșa" Technical High School z Rumunii

CFLI z Włoch
FA-Magdeburg z Niemiec
Edremit vocational education center z Turcji
Inercia Digital z Hiszpanii
School No. 2 in Sanok z Polski

Ogólnym celem projekt jest wprowadzenie praktycznie zorientowanych innowacji w nauczaniu mechatroniki. Mając na uwadze zidentyfikowane i przeanalizowane potrzeby, partnerstwo ustaliło następujące szczegółowe cele tego projektu:

- opracowanie, podczas dwuletniego projektu pomocniczego programu nauczania dla mechatroniki, dostosowanego do potrzeb edukacyjnych uczniów, jak i wymagań rynku pracy.

- opracowanie wytycznych do nauczania mechatroniki w drugim roku realizacji projektu (wytyczne mają obejmowac zbiór metod, strategii i zasobów, które będą wykorzystywane przez nauczycieli w zajęciach w klasie),

- zorganizowanie szkoleń dla 50 nauczycieli uczestniczących w projekcie na temat:

(1) narzędzi internetowych - Hiszpania (5 nauczycieli z Polski),

(2) korzystania z interaktywnych metod nauczania - Polska (21 uczestników z innych uczestniczących krajów),

- utworzenie wspólnej strony internetowej do nauczania, uczenia się oraz oceny, przeznaczonej zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, tak aby proces nauczania i uczenia się był bardziej dynamiczny i dostępny. Strona internetowa została już utworzona- www.intempo-eu.eu będzie stale modyfikowana i aktualizowana.

Czytany 1758 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 22:31