INTEMPO

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik mechanik
Technik automatyk
Technik elektronik
Technik spawalnictwa
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
02-03-2011
07-11-2018
31-10-2018
30-01-2020
Next

bip

piątek, 12 luty 2016 14:19

Innowacje w nauczaniu mechatroniki

Napisała 
Oceń ten artykuł
(41 głosów)

  

Innowacje w nauczaniu mechatroniki w sektorze samochodowym zorientowane na praktykę zawodową INTEMPO

Koordynatorka szkolnych projektów Erasmus+, wicedyrektor Bożena Chabros-Jaklik oraz dwóch nauczycieli: Marek Chimiak i Marcin Wrona biorą udział w spotkaniu w Alba Iulia w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne. Jest to pierwsze spotkanie robocze inicjujące współpracę sześciu organizacji z różnych krajów.

"Alexandru Domșa" Technical High School z Rumunii

CFLI z Włoch
FA-Magdeburg z Niemiec
Edremit vocational education center z Turcji
Inercia Digital z Hiszpanii
School No. 2 in Sanok z Polski

 

Ogólnym celem projekt jest wprowadzenie praktycznie zorientowanych innowacji w nauczaniu mechatroniki. Mając na uwadze zidentyfikowane i przeanalizowane potrzeby, partnerstwo ustaliło następujące szczegółowe cele tego projektu:

- opracowanie, podczas dwuletniego projektu pomocniczego programu nauczania dla mechatroniki, dostosowanego do potrzeb edukacyjnych uczniów, jak i wymagań rynku pracy.

- opracowanie wytycznych do nauczania mechatroniki w drugim roku realizacji projektu (wytyczne mają obejmowac zbiór metod, strategii i zasobów, które będą wykorzystywane przez nauczycieli w zajęciach w klasie),

- zorganizowanie szkoleń dla 50 nauczycieli uczestniczących w projekcie na temat:

(1) narzędzi internetowych - Hiszpania (5 nauczycieli z Polski),

(2) korzystania z interaktywnych metod nauczania - Polska (21 uczestników z innych uczestniczących krajów),


- utworzenie wspólnej strony internetowej do nauczania, uczenia się oraz oceny, przeznaczonej zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, tak aby proces nauczania i uczenia się był bardziej dynamiczny i dostępny. Strona internetowa została już utworzona- www.intempo-eu.eu będzie stale modyfikowana i aktualizowana.

Czytany 2017 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 22:31

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.