INTEMPO
poniedziałek, 14 grudzień 2015 21:37

(IN)TEMPO W MECHANIKU.

Napisała 
Oceń ten artykuł
(27 głosów)

                                                                            

Mam przyjemność poinformować, że kolejny nasz  projekt- 3 w tym roku J- w ramach programu Erasmus +  wygrał w konkursie wniosków i został zatwierdzony do realizacji. Akronim INTEMPO pochodzi od  pierwszych liter pełnego tytułu projektu:

” Innovations in teaching mechatronics in automotive sector, practically oriented”

 Sześć  organizacji edukacyjnych z sześciu różnych krajów :

  - Consorzio per la Formazione Logistica Intermodale- Włochy,

  -Colegiul Tehnic 'Alexandru Domsa" – Rumunia,

 - FA-Magdeburg GmbH – Niemcy,

- Edremit - Mesleki Egitim Merkezi – Turcja,

-Inercia Digital S.L. – Hiszpania oraz

-Zespół Szkół Nr 2 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku – Polska

 

nawiązało współpracę i opracowało wspólny projekt, który ma na celu wymianę doświadczeń oraz opracowanie komplementarnych programów nauczania mechatroniki  dostosowanych do potrzeb edukacyjnych uczniów, a także do wymogów rynku pracy  a następnie wytycznych do nauczania  mechatroniki w drugim roku realizacji projektu. Mają one obejmować zbiór metod, strategii oraz zasobów, które będą wykorzystywane przez nauczycieli / trenerów podczas zajęć z uczniami.

 

 W ramach projektu mają być zorganizowane także szkolenia dla 50 nauczycieli / trenerów biorących udział w projekcie na temat:

 (1) narzędzi internetowych - krótkoterminowe szkolenia, w 2016 roku -Hiszpania

 (2) korzystania z interaktywnych metod nauczania – 2017 rok Polska

 oraz cztery spotkania robocze (Rumunia, Niemcy, Turcja,Włochy).

Zgodnie z założeniami projektu zostanie stworzona strona internetowa służąca do integracji oczekiwań  nauczycieli i studentów tak, aby proces nauczania-uczenia się był bardziej dynamiczny i  dostępny. Strona internetowa  zostanie utworzona w ciągu pierwszych miesięcy realizacji projektu i będzie stale modyfikowana i aktualizowana. Do celów edukacyjnych otrzymamy z projektu cztery zestawy Lego Mindstorms NXT education 2.0, które będą mogły być wykorzystywane przez naszych uczniów.

 

 Dziękuję panu Bogdanowi Buczkowi, który wspierał mnie swoja wiedzą podczas pisania projektu.

 

 

                                                   

Czytany 1900 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 22:32

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.