Erasmus+ 2017
wtorek, 26 marzec 2019 18:30

Konkurs Wiedzy Technicznej Mózg Roku 2019

W dniu 19 marca 2019 roku, po raz czwarty w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku (Mechanik) odbył się Konkurs Wiedzy Technicznej „Mózg Roku”. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z zainteresowaniami technicznymi. Konkurs miał wyłonić ucznia gimnazjum lub szkoły podstawowej, który posiadł szeroko pojętą wiedzę z zakresu współczesnej techniki i nadać mu zaszczytny tytuł „MÓZG ROKU 2019”.

Formuła konkursu była podobna jak w latach ubiegłych, gdyż składała się z części testowej oraz części ustnej/praktycznej, wymagających wiedzy z różnych dziedzin: informatyki, techniki samochodowej, mechaniki, elektrotechniki i telekomunikacji. Przybyli uczniowie wykazali się dużą wiedzę techniczną i dowiedli szerokich zainteresowań, o czym świadczyły wyniki testu, którego pytania były w większości na poziomie szkoły średniej.W przerwie gimnazjalisci mieli okazję zapoznać się z rezultatami projektów Erasmus+ prowadzonych w szkole. Są to projekty głównie w sektorze Szkolenie i kształcenie zawodowe - czyli w dziedzinie bliskiej "mózgom technicznym".

Zwycięzcą konkursu został uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku, Nikodem Massey i otrzymał tytuł „MÓZG ROKU 2019”. Na miejscu drugim uplasował się uczeń Filip Myrdak z Zespołu Szkół w Pobiednie. Trzecie miejsce zajął, kolejny reprezentant Zespołu Szkół w Pobiednie-Dariusz Solarewicz.

Konkurs Wiedzy Technicznej „Mózg Roku”, został zarejestrowany na stronie KURATORIUM OŚWIATY w Rzeszowie, co gwarantuje możliwość uzyskania dodatkowych punktów przy ubieganiu się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej w postępowaniu rekrutacyjnym.

Dziękujemy za pozytywną reakcję okoliczne gimnazja i szkoły podstawowe i mamy nadzieję, że młodzież wyniosła ciekawe doświadczenia oraz miło spędziła czas. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy - Organizatorzy.

• mr01
  • mr02