Erasmus+ 2017
wtorek, 13 marzec 2018 15:50

Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów.

Napisane przez  Piotr Wójcik

W piątek 9 marca 2018 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu z języka niemieckiego przeznaczonego dla uczniów gimnazjów powiatu sanockiego oraz powiatów ościennych. Do testu przygotowanego przez naszych germanistów Katarzynę Wojtuszewską-Cap oraz Piotra Wójcika przystąpili uczniowie z pięciu szkół. Były to szkoły z Sanoka, Nowotańca, Tyrawy Wołoskiej oraz Górek. Test składał się z trzech części – pierwszą część stanowił quiz wiedzy Szwajcarii, drugą część stanowił test leksykalno-gramatyczny, a ostatnią częścią było czytanie ze zrozumieniem. Poziom wszystkich uczniów był bardzo wysoki, niewielkie różnice punktowe zadecydowały o zwycięstwie. Zwycięzcą okazała się Milena Mazur ze Szkoły Podstawowej w Górkach, drugie miejsce zajęła Patrycja Rajtar z Gimnazjum nr 1 w Sanoku, a trzecie miejsce zajął Jakub Cecuła również ze Szkoły Podstawowej w Górkach. Wyróżnienie otrzymała Marcelina Ochała z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy, wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

• kn1
  • kn2