Erasmus+ 2017

Kierunki kształcenia

piątek, 02 luty 2018 11:19

Wycieczka do Muzeum Wojskowo-Historycznego Bundeswehry.

Napisał 
Oceń ten artykuł
(33 głosów)

W dniu 1.02.2018 roku nasza grupa zwiedzała Muzeum Wojskowo-Historyczne Bundeswehry „Militär-historisches Museum der Bundeswehr”. W zasobach muzeum znajdują się eksponaty już od 1300 roku związane z wojskiem, aż do czasów współczesnych. Mogliśmy podziwiać nie tylko broń, pojazdy, statki ale również ubiory, z całego okresu na jaki opiewała wystawa. Jednym z ciekawszych miejsc w muzeum była ściana, która reprezentowała efekt wybuchu bomby atomowej w Hiroshimie, gdzie na ścianie można było zobaczyć cień jaki pozostawiały osoby po wybuchu bomby. Młodzież była bardzo zainteresowana częścią zewnętrzną wystawy gdzie znajdowały się pojazdy wojskowe (czołgi, amfibie, wyrzutnie rakiet itp.), z których jeszcze niektóre wciąż są na wyposażeniu wojska.

 

 

Czytany 1353 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 23:20

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.