Kącik twórczości

Kierunki kształcenia

Nabór 2022/2023

Kącik twórczości (12)

poniedziałek, 29 kwiecień 2013 17:13

Snowboard w wykonaniu Piotra z 1c - sport

W kąciku prezentowaliśmy już piękne szkice Roberta i Eweliny, wiersze od "Diamond Girl", ale to co prezentujemy dzisiaj jest wyjątkowe. Piotrek z 1c prezentuje swoje wyczyny na desce snowboardowej.

Wprawdzie zima się już skończyła, ale Piotr zasługuje na to, aby umieścić go w Kąciku. Film opracował Patryk z 1c (autor remixu Zomboy-Game time).

 

Prosimy nie naśladować Piotra. To bardzo niebezpieczny sport... :)

środa, 12 grudzień 2012 20:00

"Symfonia o spawaczach z 3ts" - muzyka

"Symfonia o spawaczach z 3ts", albo moja środa z 3ts...
Zegar tyka. Do szkoły czas. Pierwsza lekcja jakoś ujdzie. Potem z 3ts. Starasz się (skrzypce, gitara, obój) - czasem trąbka się odezwie... Walisz w bęben, a tu nic...
Kto rozumie muzykę poważną? Klasa 3ts. Oni nawet wiedzą kto jest tą "trąbką"


Czas 3:43 Surround 5.1 Stworzone w LMMS 0.4.13

 

 

czwartek, 06 grudzień 2012 16:36

"Zomboy - Game time" - muzyka

Zapraszam do przesłuchania utworu nadesłanego przez Patryka z 1c. Patryk, którego być może znacie pod pseudonimem "Tobyy" zremixował  utwór "Zomboy - Game time". Patrykowi serdecznie dziękujemy.

"Sonata quasi una fantasia" w wersji "rockowej" tylko w naszym Kąciku twórczości. Trzydziestoletni Beethoven zadedykował ten utwór swojej ukochanej uczennicy. My nie będziemy dedykować tej wersji nikomu.

 

 

 

Czas 2:20 Stereo Stworzone w LMMS 0.4.13

wtorek, 27 listopad 2012 18:06

Odkryj swój talent

Kto z nas nie lubi słuchać muzyki? Myślę, że nie ma takiej osoby. A kto potrafi samodzielnie "wyczarować" kilka dzwięków? Myślicie, że trzeba ukończyć szkołę muzyczną aby tworzyć własną muzykę?
Mylicie się. Niektórzy jeszcze tego nie wiedzą, że drzemią w nich ukryte talenty. Dziś postanowiłem zachęcić Was do spróbowania swoich sił w tworzeniu muzyki elektronicznej. Może nikt oprócz Was nie będzie chciał jej słuchać, ale czym się będziecie martwić.   
Chciałem Wam zaproponować przetestowanie dwóch programów: "LMMS" i "Magix Music Maker". Zaletą pierwszego programu jest to, że jest on darmowy i spolszczony, drugiego zaś prostota obsługi. Poniżej zamieściłem link do Youtube, gdzie znajduje się "super" opracowany przewodnik do programu LMMS. Gwarantuję, że każdy kto choć raz obejrzy filmik z obsługą programu nie będzie miał żadnego problemu. A dźwięki w tym programie to da się wyczarować takie, że Ho,ho...  :)


Program LMMS można pobrać z tego linku

Omówienie podstawowych funkcji programu - Youtube

 

Drugi program - "Music Maker" jest programem płatnym (można go kupić za około 199 zł). Wielką zaletą  programu jest to, że własny kawałek możecie skomponować dosłownie w przeciągu 15 min. Na samym dole kilka kawałków wyczarowanych w Music Maker. No przesadziłem z tym wyczarowaniem.

Twórzcie i przysyłajcie swoje przeboje do "Kącika Twórczości", bo coś strasznie cicho się tu zrobiło.

Program Magix Music Maker w wersji testowej można pobrać z tego linku

 

 13 Utworów stworzonych w Magix Music Maker

środa, 07 listopad 2012 21:02

Kilka wierszy od XLAX

"na pograniczu asfaltu i błota"

nad lasem pod Komańczą
w drewnianym niebie
 święte kobiety
liczą dni godzinkami

środa, 07 listopad 2012 20:39

Wiersze "Diamond Girl"

Dziś w "Kąciku twórczości"  prezentujemy próbkę talentu Waszej koleżanki. Tajemnicza "Diamond Girl" nie zdradziła  swojego imienia ani nie podała tytułu wiersza. Zachęcam do jego przeczytania a autorkę wiersza prosimy o więcej...

 

 

Wiesz skąd wiem, że naprawdę ją kochałeś?

Bo gdy ją opisujesz, wyrażasz - co czujesz?

Mówiłeś o jej spojrzeniu szklistym i głębokim

Dotyku lekkim ciepłym, a czasami boskim?

wtorek, 23 październik 2012 20:44

Prace Eweliny z 2lc

Kilka dni temu Ewelina przysłała trzy swoje prace do Kącika twórczości. Czasem bywa tak, że programy pocztowe kwalifikują odbieraną pocztę jako spam i automatycznie ją usuwają. Dziś przeglądając folder spamu przypadkowo "odgrzebałem" e-mail od Eweliny oraz kilka innych, które do kosza nie powinny trafić. Z małym opóźnieniem prezentujemy prace Eweliny. Ewelinie gorąco dziękujemy i prosimy o więcej.

  • ewelina1
  • ewelina2
  • ewelina3
sobota, 13 październik 2012 12:59

Paweł Granatowski w drugim etapie Mam Talent

Paweł Granatowski, uczeń naszej szkoły sprzed paru lat zakwalifikował się do kolejnego etapu w programie Mam Talent. Paweł uczęszczał do klasy 3ld, a jego wychowawczynią była najpierw Pani A. Sachajdak, a później J. Muszańska. Pawłowi życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do obejrzenia jego występu.

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Maja 2022
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Do końca roku zostało 223 dni.
Szczęśliwe numerki: 20,5

 

 

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.