Technik spawalnictwa
30-01-2020

Nabór 2021/2022

Ewa Bień

Wystartowała II edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. "Katyń 1940 to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego narodu, które odbiło się bardzo mocno na przyszłości tego narodu i waży niestety również na losach dzisiejszych" – powiedział minister Przemysław Czarnek. Dlatego warto pamiętać. Warto też wziąć udział w konkursie, który swoim patronatem objął m. in. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Zasady konkursu

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

• plastycznej -  zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.
  • literackiej - zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.
  • tekst piosenki - zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę www.men.gov.pl

P.S. Powyżej widzicie obraz Zdzisława Beksińskiego "Katyń"

czwartek, 08 październik 2020 08:35

KONKURS FOTOGRAFICZNY

"Fotografowanie moją pasją" to temat konkursu organizowanego przez ODK "Puchatek". Temat realizowany jest w dwóch kategoriach:

1. Natura i krajobraz

2. Człowiek i różne przejawy jego życia.

Uczestnik może zgłosić do konkursu trzy prace. Termin: do 21 października 2020r.

Więcej informacji i szczegółowy regulamin w bibliotece szkolnej.

Zachęcamy do realizowania swoich pasji i udziału w konkursie!

środa, 02 wrzesień 2020 09:23

NARODWE CZYTANIE 2020

Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2020. W tym roku czytamy "Balladynę" Juliusza Słowackiego. "To wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów" (www.prezydent.pl).

4 września, w piątek, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wypożyczenia utworu w bibliotece szkolnej i zapoznania się z jego treścią.

wtorek, 01 wrzesień 2020 10:55

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Witamy w nowym roku szkolnym!

Jak co roku biblioteka pośredniczy w wymianie podręczników między starszymi i młodszymi klasami. Zasady:

SPRZEDAJĄCY mogą przynosić książki od 3.09 (czwartek) do 8.09 (wtorek) w godzinach otwarcia biblioteki. Każda książka musi być opisana: imię i nazwisko sprzedającego, klasa, proponowana cena. Ponadto należy zrobić spis sprzedawanych podręczników na osobnej kartce, podpisać i przekazać nauczycielowi bibliotekarzowi. Po dwudniowej kwarantannie książki mogą być sprzedane.

KUPUJĄCY przychodzą w dniach 10 i 11.09 (czwartek i piątek) w godzinach 9.00 - 13.00. Transakcji dokonujemy w czytelni z zachowaniem środków ostrożności, zgodnie z regulaminem biblioteki i czytelni.

Po zakończeniu giełdy pieniądze dla sprzedających będą do odbioru w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy!!!

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 12:20

BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA!

Informujemy, że od 15 do 19 czerwca biblioteka czeka na zwrot wypożyczonych lektur. Przychodźcie w godzinach konsultacji, a konkretnie:

wtorek - 8.00 - 12.30

środa - 8.00 - 14.00

czwartek - 8.00 - 13.30

piątek - 9.00 - 11.30

Przypominamy o konieczności rozliczenia się z biblioteką przed końcem roku szkolnego i serdecznie zapraszamy!

wtorek, 02 czerwiec 2020 13:07

KSIĄŻKI WRACAJĄ DO BIBLIOTEKI

Przypominam, że biblioteka jest czynna od poniedziałku w godzinach konsultacji. Dla tych, którzy tego nie sprawdzili podaję godziny do końca tygodnia:

- środa: 8.00 - 14.00

- czwartek: 8.00 - 13.30

- piątek: 9.00 - 11.30

Czekamy na Was!

piątek, 29 maj 2020 12:58

Zbliżają się wakacje!

Tak, tak... Już za chwileczkę pożegnamy się na dwa miesiące i będziemy odpoczywać, leniuchować, a na komputer nawet nie spojrzymy. Jednak w najbliższym tygodniu, od 1 czerwca, zobaczymy się jeszcze w szkole na konsultacjach. Weźcie wtedy ze sobą książki do biblioteki! Przed końcem roku szkolnego każdy ma obowiązek mieć u nas czyste konto. Czekamy na Was w godzinach konsultacji.

KSIĄŻKI WRACAJĄ DO BIBLIOTEKI!!!

piątek, 08 maj 2020 11:45

#książkanakryzys

Przymusowe siedzenie w domu, lekcje, zadania, telewizor, drażniący nas domownicy... Taka jest nasza obecna rzeczywistość. Możemy się jednak od niej trochę oderwać. Nawet w czasach pandemii autorzy poczytnych książek dbają o swoich czytelników. Można się nawet z nimi spotkać! Podaję link do spotkań autorskich on-line:

Może wśród planowanych akcji znajdziecie swojego ulubionego pisarza? A może ten jeszcze Wam nieznany zachęci do przeczytania swojej książki?

Podana przeze mnie strona jest na bieżąco aktualizowana. Zachęcam do odwiedzenia.

czwartek, 30 kwiecień 2020 13:01

Co robić w długi weekend?

Jak to co? Czytać!

Tym bardziej, że mamy wolny dostęp do wielu cyfrowych bibliotek. Chciałabym Wam polecić WolneLektury.pl

To znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Szkoda czasu na nudę!

piątek, 10 styczeń 2020 17:11

KSIĄŻKA NA FERIE

Biblioteka serdecznie zaprasza na feriach! Nasz dodatkowy dzień pracy to wtorek, 14 stycznia. Czekamy w godzinach: 11.00 - 13.00.

Dzisiaj jest: Niedziela
7 Marca 2021