Akualności

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik automatyk
Technik elektronik
Technik spawalnictwa
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
07-11-2018
31-10-2018
30-01-2020
Next
Ewa Bień

Ewa Bień

https://www.facebook.com/events/643910896280625?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22edit_dialog%22%7D]%7D

To adres naszego wydarzenia na Facebooku. Znajdziecie tam najważniejsze informacje, aktualności i linki. Piszcie i klikajcie, a będzie Wam to policzone:). Zajrzyjcie też do swoich dzienników elektronicznych.

czwartek, 26 listopad 2020 10:22

MARATON PISANIA LISTÓW CZAS ZACZĄĆ!

DOŁĄCZ DO NAS 28 XI - 13 XII 2020

 

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku wysłaliśmy ponad 6,5 miliona wiadomości!

Nasza Szkoła już od wielu lat przyłącza się do tej ogólnoświatowej aktywności. W tym roku też nie odpuścimy! Będziemy pisać listy i podpisywać petycje online, dzięki czemu pomożemy krzywdzonym przez władze ludziom. Już jesteśmy na mapie uczestników. Od soboty - piszemy. Dokładne informacje o akcji i ludziach, których bronimy w tym roku i wzory listów znajdziecie na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/. Aktualnych wiadomości szukajcie też na stronie internetowej szkoły i w swoich e-dziennikach.

Poniżej przedstawiamy bohaterów tegorocznego Maratonu:

1.       KHALED DRARENI, ALGIERIA - UWIĘZIONY ZA SWOJĄ DZIENNIKARSKĄ PRACĘ

2.       NASSIMA AL-SADA, ARABIA SAUDYJSKA - UWIĘZIONA ZA WALKĘ OPRAWA KOBIET

3.       GERMAIN RUKUKI, BURUNDI - SKAZANY NA 32 LATA WIĘZIENIA ZA OBRONĘ PRAW CZŁOWIEKA

4.       GUSTAVO GATICA, CHILE - OŚLEPIONY PRZEZ POLICJĘ ZA DOMAGANIE SIĘ GODNOŚCI I RÓWNOŚCI

5.       JANI SILVA, KOLUMBIA - MOŻE ZOSTAĆ ZABITA ZA OCHRONĘ AMAZONII

6.       EL HIBLU 3, MALTA - SPRZECIWILI SIĘ TORTUROM, A TERAZ GROZI IM WIĘZIENIE

7.       PAING PHYO MIN, MJANMA - UWIĘZIONY ZA POETYCKĄ SATYRĘ O WOJSKU

8.       IDRIS KHATTAK, PAKISTAN - UPROWADZONY ZA UJAWNIANIE WYMUSZONYCH ZAGINIĘĆ

9.       POPI QWABE I BONGEKA PHUNGULA, RPA - ICH ZABÓCJY MUSZĄ STANĄĆ PRZED SĄDEM

10  OBROŃCY MARSZU RÓWNOŚCI NA METU (BLISKOWSCHODNIM UNIWERSYTECIE TECHNICZNYM W ANKARZE) – TURCJA ŚCIGANI ZA ŚWIĘTOWANIE PRAW OSÓB LGBTI+

NIE MOŻNA POZOSTAĆ OBOJĘTNYM!!!

poniedziałek, 23 listopad 2020 12:42

Konkurs Plastyczny Cud nad Wisłą 1920

Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie i Starostwo Powiatowe w Sanoku zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w Konkursie Plastycznym „Cud nad Wisłą 1920. Modlitwa w huku armat”.

Konkurs ma na celu upamiętnienie 100. rocznicy zwycięstwa Polski w wojnie polsko-bolszewickiej, a także kształtowanie i pogłębianie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz szacunku do polskiego dziedzictwa narodowego i jego chrześcijańskiego fundamentu.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej w formie niepowtarzalnego i oryginalnego plakatu (inspirowanego tytułem Konkursu), którego tematem będzie Bitwa Warszawska 1920 (dopuszcza się prace płaskie, w formacie nieprzekraczającym formatu A3; technika wykonania – dowolna; praca złożona na Konkurs musi być pracą wykonaną przez Uczestnika samodzielnie i indywidualnie).

Pracę konkursową w formie cyfrowej (zdjęcie, pdf, skan) wraz ze skanem/zdjęciem wypełnionego i podpisanego Załącznika do Regulaminu (nr 1 lub nr 2) należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , do dnia 15 grudnia 2020 r. 

----------------------------------

Regulamin Konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.muzeum.sanok.pl

piątek, 20 listopad 2020 11:03

Dlaczego lubię święta Bożego Narodzenia

Miło nam poinformować że Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku po raz kolejny organizuje Konkurs Plastyczny pt."Dlaczego lubię święta Bożego Narodzenia".
Mamy nadzieje że mimo zaistniałej sytuacji młodzież chętnie weźmie udział w konkursie. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę MDK, gdzie znajduje się regulamin i wszelkie potrzebne informacje: http://mdksanok.pl/konkursy/
poniedziałek, 09 listopad 2020 08:45

SZKOŁA DO HYMNU!

Już po raz kolejny w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek,      10 listopada. W ten sposób społeczności szkolne włączą się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Ze względu na pandemiczną rzeczywistość zrobimy to online - podczas wideolekcji.

Do zobaczenia i usłyszenia jutro o 11.11!!!

czwartek, 05 listopad 2020 10:15

SZANUJ-KOCHAJ-CHROŃ. Służymy Niepodległej.

CZĘŚĆ III. SZANUJ HYMN RP


Podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu państwowego zachowaj powagę i spokój. Stań w postawie wyrażającej szacunek.

Mężczyźni w cywilu zdejmują nakrycie głowy.

Osoby w umundurowaniu z nakryciem głowy oddają honory przez salutowanie.

Poczty sztandarowe oddają honory pochylając sztandar.

Podnoszenie flagi państwowej na maszt powinno trwać tyle, ile wykonanie hymnu RP.

DOBRZE:                                                                                           

Kiedy my żyjemy...

Jak Czarniecki do Poznania...

Wrócim się przez morze...

Już tam ojciec do swej Basi mówi zapłakany...

ŹLE:

Póki my żyjemy...

Jak Czarnecki do Poznania...

Rzucim się przez morze...

Mówił ojciec do swej Basi cały zapłakany...

czwartek, 29 październik 2020 08:51

SZKOŁA PAMIĘTA

 

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy upamiętniać ważne rocznice i wydarzenia historyczne. Więcej uwagi poświęcimy w tym roku na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Celem akcji jest bowiem zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, będzie się koncentrowała przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych.

Szczegółowych informacji szukajcie na swoich e-dziennikach:)

 

 

 

wtorek, 27 październik 2020 08:18

KONKURS #cojaczytam

Fundacja Nowoczesna Polska po raz kolejny zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie #cojaczytam! Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu.

W związku z panującą epidemią organizatorzy zachęcają, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać ogromne możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste. Mogą to być na przykład spotkania czytelnicze online, nagrywanie podcastów, organizowanie konkursów na najciekawsze zdjęcie z książką itd. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji posiąść nowe umiejętności związane z wykorzystaniem nowych technologii i internetu. To także dobry pomysł na urozmaicenie sobie przymusowej izolacji, bo każda książka to nowy, wspaniały świat...

Kampanie promocyjne zamieszczamy w mediach społecznościowych (na przykład w serwisach Facebook, Instagram czy YouTube) i używamy do tego hasztagów #wolnelektury i #cojaczytam.

Dokładny regulamin znajduje się na stronie konkursowej: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam2020/.

Chętnych do udziału w konkursie prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny z p.p. Ewą Bień lub Renatą Finder do 2 listopada 2020r.

poniedziałek, 26 październik 2020 09:58

CZYTANIE ON-LINE BEZ RYZYKA ZAKAŻENIA

3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej "Polona". To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości.

Jeśli klikniecie w powyższy link zyskacie bezpłatny dostęp do różnorodnych materiałów, które pomogą przetrwać kolejne przymusowe zamknięcie w domu. Oprócz książek i wymienionych już atrakcji, "Polona" to także:

  • Panel Prasy – zdigitalizowana prasa prezentowana jest nie tylko jako osobne obiekty, może być przeglądana w wygodny sposób poprzez kalendarz, chronologicznie, numer po numerze.
  • Panel Instytucji – instytucje kultury w porozumieniu z BN publikują w POLONIE swoje zasoby, mogą tworzyć też własne kolekcje ze swoich i innych zasobów.
  • Tutaj zestaw ciekawych publikacji codziennie aktualizowany.
  • Każdy znajdzie coś dla siebie! Polećcie innym!
czwartek, 08 październik 2020 08:35

KONKURS FOTOGRAFICZNY

"Fotografowanie moją pasją" to temat konkursu organizowanego przez ODK "Puchatek". Temat realizowany jest w dwóch kategoriach:

1. Natura i krajobraz

2. Człowiek i różne przejawy jego życia.

Uczestnik może zgłosić do konkursu trzy prace. Termin: do 21 października 2020r.

Więcej informacji i szczegółowy regulamin w bibliotece szkolnej.

Zachęcamy do realizowania swoich pasji i udziału w konkursie!

Strona 1 z 4

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Piątek
27 Listopada 2020
Imieniny obchodzą
Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian,
Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Do końca roku zostało 35 dni.
Szczęśliwe numerki: 13,9

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.