Znak sprawy: TECH2/2021/EC/1
Zamawiający:
Nabywca:
Powiat Sanocki
ul. Rynek 1
38-500 Sanok
NIP: 8132919572
Odbiorca – płatnik:
Zespół Szkół nr 2 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku
ul. Stróżowska 15
38-500 Sanok
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
na organizację i przeprowadzenie Kursu Edgecam 2020 + egzamin + certyfikat
w ramach projektu pn. „Dostosowanie oferty Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku do potrzeb lokalnego rynku pracy" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego, Konkurs nr RPPK.09.04.00-IP.01-18-022/18, numer umowy RPPK.09.04.00-18-0009/18-00.
Dokumentacja postępowania znajduje się na stronie: ....................................
Oferty należy składać do dnia 02.03.2021 r. do godziny 15:00.
Załączniki:
Szczegółowy opis zamówienia - usługi
Po dokonaniu weryfikacji i oceny nadesłanych do konkursu prac jury postanowiło przyznać wyróżnienia oraz nagrody specjalne dla: Mikołaja Żarskiego z kl. 2aeg oraz dla Emilii Seman z kl. 3 to Jednocześnie dziękujemy Emilii i Mikołajowi za zaangażowanie i trud włożony w aranżację utworów.
Regulamin funkcjonowania Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku w razie
zawieszenia zajęć stacjonarnych i przejścia na nauczanie na
odległość ( wariant C) lub zorganizowanie kształcenia
hybrydowego (wariant B)
1. Zajęcia w trybie zdalnym w wariancie B i C odbywają się:
a)w formie wideolekcji za pomocą platformy Google Suite - metodą
synchroniczną tzn. nauczyciel i uczniowie pracują w jednym czasie,
b)w formie ustalonych konsultacji, podczas których nauczyciel jest dostępny on-line dla uczniów.
2. Pracę zdalną nauczyciel wykonuje z miejsca zamieszkania bądź z miejsca pracy (Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok).
3. Uczniowie na platformie nie są anonimowi tj. widoczne jest imię i nazwisko ucznia.
4. Na prośbę nauczyciela uczeń jest zobowiązany włączyć kamerę internetową. Uczeń może być zwolniony z tego obowiązku tylko na wyraźną prośbę rodzica, skierowaną pisemnie do wychowawcy klasy.
5. Zajęcia odbywają się wg obowiązującego planu lekcji.
6. Tok lekcji w przypadku przedmiotów zawodowych oraz przedmiotów maturalnych (j. polski, matematyka, j. angielski, przedmioty ogólne rozszerzone) składa się z 45-minutowej wideo lekcji lub, jeśli nauczyciel uzna to za zasadne wideo lekcji nie krótszej niż 30 minut oraz 15 minutowej pracy własnej ucznia.
7. W wyjątkowych przypadkach, tj. gdy przedmioty wymienione w punkcie 6 kolidują z zajęciami zawodowymi praktycznymi odbywanymi stacjonarnie w szkole, przedmioty wymienione w punkcie 6, po konsultacji z wychowawcą klasy, mogą być prowadzone w innej niż wideo lekcja formie. Pozostałe przypadki wymagają zgody dyrektora lub wicedyrektora szkoły.
8. Przedmioty nie wymienione w punkcie 6 mogą być prowadzone w innej formie niż wideo lekcja, jednakże w czasie zajęć, zgodnie z obowiązującym planem lekcji, nauczyciel jest zobowiązany do obecności w aplikacji „Meet” w celu udzielenia uczniowi ewentualnych wyjaśnień co do treści przesyłanych materiałów.
9. Zastępstwa są zawsze prowadzone w formie wideo lekcji, poprzez specjalnie założony w tym celu przez nauczyciela zastępującego „Classroom”.
10. W dzienniku elektronicznym odnotowywane jest uczestnictwo uczniów na wideo lekcjach po wcześniejszym sprawdzeniu listy obecności. Zasady obecności na zajęciach nie prowadzonych poprzez wideo lekcje ustala nauczyciel z klasą, poprzez wysłanie do nich tej informacji na platformie Google Suite.
11. Zasady usprawiedliwiania nieobecności uczniów na zajęciach są takie same jak zasady usprawiedliwiania nieobecności uczniów na zajęciach stacjonarnych i są opisane w Statucie szkoły.
12. Nauczyciel monitoruje postępy uczniów w nauce poprzez:
a) sprawdzanie prac domowych,
b) odpowiedź ustną, podczas której uczeń ma obowiązek włączyć kamerę i mikrofon,
c) kartkówki, sprawdziany, testy przeprowadzane za pomocą aplikacji internetowych
d) projekty multimedialne.
13. W czasie ograniczenia czasowego nauki stacjonarnej nauczyciele dostosowują wymagania zgodnie z zaleceniami PPP.
14. Nauczyciele w pracy zdalnej wskazują dokładny czas i ostateczny termin wykonania i przesłania zadania, wykorzystując do tego narzędzia Google Classroom.
15. Uczeń ma możliwość poprawienia ocen otrzymanych za zadania wykonywane w czasie zdalnego nauczania w sposób i w terminie ustalonym przez nauczyciela.
16. Oceny uzyskane podczas nauczania zdalnego są wpisywane do e-dziennika.
17. Klasyfikowanie i promowanie uczniów odbywa się na zasadach zapisanych w Statucie Szkoły.
18. Przy ustalaniu oceny śródrocznej i rocznej z przedmiotu uwzględnia się:
a) oceny bieżące uzyskane w czasie edukacji stacjonarnej,
b) oceny bieżące uzyskane przy zdalnym nauczaniu.
19.Przy ustalaniu oceny śródrocznej i rocznej zachowania uwzględnia się:
a) systematyczność i sumienność wywiązywania się z obowiązku nauki w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych, przy czym poprzez potwierdzenie spełnienia obowiązku nauki rozumie się w tym przypadku logowanie się na kontach wskazanych przez nauczyciela lub dyrektora oraz wymianę z nauczycielem informacji dotyczących sposobu wykonywania zadań zleconych przez nauczyciela,
b) samodzielność w wykonywaniu zadań zleconych przez nauczyciela, nie jest dopuszczalne kopiowanie prac lub ich niesamodzielne wykonanie przez ucznia,
c) aktywność na zajęciach realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
20. Ocenę śródroczną i roczną zachowania ustala wychowawca klasy, uwzględniając opinię pozostałych nauczycieli, kolegów z klasy oraz samooceny ucznia.
21. Egzaminy klasyfikacyjne i poprawkowe oraz sprawdzian wiedzy i umiejętności w czasie ograniczenia czasowego nauki stacjonarnej przeprowadza się w sytuacjach określonych w dotychczas obowiązujących aktach prawnych zgodnie z zapisami Zarządzenia nr 32/2019/2020 dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku z dnia 28 maja 2020 w sprawie określenia warunków i sposobów przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, poprawkowego, sprawdzianu wiedzy i umiejętności oraz warunków ustalenia rocznej oceny z zachowania w przypadku wniesienia zastrzeżeń do trybu ustalenia oceny w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły oraz egzaminu sprawdzającego, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
22. W czasie ograniczenia czasowego nauki stacjonarnej kontakt rodzic-nauczyciel/wychowawca możliwy jest za pomocą dziennika elektronicznego lub poprzez spotkanie on-line z wykorzystaniem platformy Google Suite po wcześniejszym ustaleniu terminu.
23. Zaplanowane spotkania z rodzicami (tzw. Wywiadówki) w czasie ograniczenia czasowego nauki stacjonarnej odbywają się on-line z wykorzystaniem platformy Google Suite.
24. Każdy uczeń oraz rodzic/opiekun prawny ma możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia. Konsultacje odbywają się w formie zdalnej- telefonicznie lub przez platformę Google Suite. Ustalenie terminu konsultacji z inicjatywy ucznia lub rodzica/opiekuna prawnego odbywa się przez e-dziennik, poprzez kontakt z nauczycielem prowadzącym zajęcia lub telefonicznie za pośrednictwem wychowawcy klasy.
25. Zajęcia rewalidacyjne i realizacja zadań w zakresie zapewnienia pomocy psychologiczno-pedagogicznej w czasie nauczania zdalnego odbywają się zgodnie z planem za pomocą platformy Google Suite lub stacjonarnie, w zależności od potrzeb ucznia.
26. Indywidualne nauczanie w czasie ograniczenia czasowego nauki stacjonarnej realizowane jest w formie zdalnej za pomocą platformy Google Suite.
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
NA TERENIE
Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku
Aktualizacja na dzień 1 września 2020 r.
§ 1
Ogólne zasady organizacji pracy
10. Sprzęt i materiały wykorzystywane podczas zajęć praktycznych są dezynfekowane co najmniej raz dziennie. Nauczyciele wychowania fizycznego po zakończeniu zajęć w danym dniu składają w ustalonym z pracownikami obsługi miejscu używany sprzęt sportowy przeznaczony do dezynfekcji.
§ 2
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla rodziców i uczniów
§ 3
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych
i dezynfekowanie,
17. Monitoring prac porządkowych będzie prowadzony przez dyrektora lub wicedyrektora szkoły co najmniej jeden raz w ciągu dnia.
18. Po przeprowadzonych pracach porządkowych pracownik obsługi- sprzątaczka uzupełnia Kartę Kontroli Sprzątania. Karty Kontroli Sprzątania znajdują się we wszystkich salach lekcyjnych, salach gimnastycznych, siłowni, strzelnicy, sanitariatach oraz na automatach z napojami i żywnością.
§ 4
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
§ 5
Procedura korzystania z gabinetu profilaktycznego
1. Przed wejściem do gabinetu należy:
2. Przed gabinetem należy zachować odległość 2 metrów.
3. Uczniowie z objawami infekcji będą kierowani do izolatorium.
4. Pielęgniarka po przeprowadzeniu wywiadu decyduje o zawiadomieniu rodziców i podjęciu dalszych kroków.
§ 6
Zasady funkcjonowania kuchni i stołówki
- ograniczyć kontakty z pracownikami szkoły oraz uczniami,
- zachować odległość stanowisk pracy min. 1,5 m,
- stosować środki ochrony osobistej.
- przed rozpoczęciem pracy,
- przed kontaktem z żywnością, która jest przeznaczona do bezpośredniego spożycia,
- po obróbce lub kontakcie z żywnością surową, nieprzetworzoną,
- po zajmowaniu się odpadami, śmieciami,
- po zakończeniu procedur czyszczenia, dezynfekcji,
- po skorzystaniu z toalety,
- po kaszlu, kichaniu, wydmuchiwaniu nosa,
- po jedzeniu, piciu.
§ 7
Zasady dostarczania i przyjmowania towaru do kuchni
§ 8
Zasady funkcjonowania szatni szkolnej
Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka
§ 10
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły
§ 11
Postępowanie z pomieszczeniami, w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na czas niezbędny do wykonania koniecznych czynności sanitarno-epidemiologicznych.
§12
Postanowienia końcowe
Technikum | |
Skrót informacji o szkole | ![]() |
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022 - Prezentacja |
![]() |
technik automatyk | ![]() |
technik elektronik | ![]() |
technik teleinformatyk | ![]() |
technik spawalnictwa | ![]() |
technik pojazdów samochodowych | ![]() |
technik ochrony środowiska | ![]() |
Branżowa Szkoła I stopnia | |
operator obrabiarek skrawających | ![]() |
mechanik pojazdów samochodowych | ![]() |
Branżowa Szkoła II stopnia | |
technik pojazdów samochodowych | ![]() |
Terminy postępowania rekrutacyjnego | ![]() |
![]() |
|
Linki, filmy promocyjne | |
Film 1 | ![]() |
Film 2 | ![]() |
Film 3 | ![]() |
https://rzeszow.uw.gov.pl/komunikaty/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie-informacja-mz/
https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch-2/
https://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2020/03/koronawirus_plakat_informacyjny.pdf
https://www.gov.pl/web/edukacja/materialy-informacyjne-dla-szkol-przedszkoli-i-placowek-oswiatowych-dotyczace-profilaktyki-zdrowotnej
Technik mechanik
P.P.U.H. DO-MET | ul. Korczaka 9, 38-500 Sanok
Operator obrabiarek skrawających
ADR Polska S.A.ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz
Technik elektronik
EAE Elektronik Sp. z o. o.Przemyska 24D , Sanok 38-500
Technik automatyk
Sanok Rubber Company S.A.ul. Przemyska 2438-500 Sanok
Klasa mundurowa o profilu wojskowym