Technik spawalnictwa
30-01-2020
piątek, 25 czerwiec 2021 16:14

Patronują i nagradzają – ponad 14 tysięcy złotych na nagrody dla najlepszych uczniów w Mechaniku

Sapere aude (w tłum. miej odwagę być mądrym”), bo warto, bo się po prostu opłaca.W sanockim Zespole Szkół nr 2 najlepsi i najpilniejsi uczniowie zostali szczodrze obdarowani przez lokalne firmy, które swym patronatem objęły wszystkie nauczane w szkole kierunki. O najzdolniejszych nie zapomniała też Rada Rodziców. W tym roku szkolnym łączna pula nagród za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję i dobre zachowanie wyniosła 14 300 zł.

Galę uroczystego zakończenia roku szkolnego w Mechaniku połączonego z wręczeniem finansowych gratyfikacji swą obecnością uświetnili: Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku Podpułkownik Dariusz Brzeżawski oraz Starosta Sanocki Pan Stanisław Chęć.

01 02

Patronująca klasie technik ochrony środowiska firma Sanok Rubber Company doceniła trud włożony w naukę i kwotę 8,5 tys. złotych podzielono pomiędzy: Gabrielę Rączkę, Weronikę Jakubowicz, Julię Chyżyńską, Piotra Czaję, Kingę Semczyk, Martynę Łaski, Natalię Olejarz, Oliwię Wroniak oraz Magdalenę Koczerę. Dawny „Stomil” ufundował także premię dla uczniów z kierunku technik automatyk, dzięki czemu Jan Błyskal, Dawid Florczak oraz Miłosz Przybylski dołączyli do grona obdarowanych przez firmę patronacką.

Uczniowie z kierunku technik elektronik są objęci patronatem firmy EAE ELEKTRONIK, Adam Pilawski (średnia ocen 5,26) oraz Kamil Filip, Dawid Paszczak, Jakub Sobczyński i Daniel Duduś podzielili między siebie kwotę 1,3 tys. zł. Podczas uroczystego wręczenia nagród obecna była przedstawicielka firmy Pani Justyna Grzeszczak-Florko.

05

ADR Polska SA patronuje kierunkom takim jak technik spawalnictwa, technik mechanik oraz operator obrabiarek skrawających. Dla swoich najlepszych uczniów firma ufundowała 500-złotowe premie, które otrzymali: Krzysztof Naczas, Mateusz Michoń, Tomasz Ryń, Kamil Pisiak, Kamil Urban oraz Łukasz Piotrowski. Pan Bartłomiej Podkalicki reprezentował firmę podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, ponieważ na co dzień zajmuje się koordynacją uczniowskich praktyk.

03

Krystian Barszczowski, uczeń klasy 3cm z kierunku technik mechanik za średnią ocen 5,12 otrzymał nagrodę w postaci 500 zł na uprzyjemnienie wakacyjnego wypoczynku od firmy DO-MET.

06

Rada Rodziców natomiast wygospodarowaną kwotę 1000 zł rozdzieliła pomiędzy uczniów z najwyższymi wynikami. A w Mechaniku – tradycyjnie najlepsi! okazali się: Klaudia Gaworecka ze średnią ocen 5,30 z klasy 2to, Katarzyna Płaziak ze średnią ocen 5,27 z klasy 3to i Adam Pilawski ze średnią ocen 5,26 z klasy 2ae.

Nagrodę specjalna w postaci tabletu marki Lenovo za zasługi w dziedzinie promocji szkoły otrzymała uczennica klasy 3to Emilia Seman. Jej autorski tekst jest kanwą teledysku pt. „W Mechaniku dobry zawód jest…”, który powstał przy współpracy z nauczycielem p. Markiem Chimiakiem.

07

(link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=2Yjki4GY35E)

Sapere aude…łacińska sentencja autorstwa Horacego w całości brzmi: Dimidiumfacti, qui bene coepit, habet, sapereaude, incipe (Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij.). A nowy rok szkolny można zacząć mądrze w sanockim MECHANIKU. Dlatego odważ się być jak Mechanik – tradycyjnie najlepsi! A najlepszym i nagrodzonym gratulujemy i życzymy udanego wypoczynku.

Czytany 123 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 czerwiec 2021 08:44

Dzisiaj jest: Czwartek
16 Września 2021
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,
Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

Odwiedza nas 24 gości oraz 1 użytkownik.

• barbaraw