Akualności

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik mechanik
Technik automatyk
Technik elektronik
Technik spawalnictwa
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
02-03-2011
07-11-2018
31-10-2018
30-01-2020
Next

bip

wtorek, 28 kwiecień 2020 09:40

Nauczanie zdalne w Mechaniku

Napisała 
Oceń ten artykuł
(61 głosów)

Ikony aplikacji

Nasza szkoła posiada możliwość korzystania z usługi G Suite dla Szkół i Uczelni.

G Suite (dawniej Google Apps dla Szkół) to zintegrowane narzędzia od Google, dzięki nim zdecydowanie prostsza i wygodniejsza jest praca w sieci (te usługi to np. poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk, oraz aplikacja Classroom). Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Dzięki tej usłudze mamy możliwość przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nam i uczniom – uczniowie nie muszą czekać na polecenia i jeszcze przed wejściem do klasy mogą w aplikacji zobaczyć instrukcje i zadania, które będzie trzeba wykonać. W sumie to duża oszczędność czasu i energii dla wszystkich użytkowników.

 

Regulamin korzystania z kont w usłudze Google Suite for Education  przez uczniów

Usługi podstawowe G Suite dla Szkół i Uczelni uruchomione w szkole to:

·         Gmail to internetowa usługa poczty e-mail, która umożliwia organizacjom stosowanie rozwiązań Google do obsługi systemów pocztowych. Usługa ta pozwala na uzyskiwanie dostępu do skrzynki odbiorczej użytkownika w obsługiwanej przeglądarce internetowej, czytanie poczty, tworzenie wiadomości, odpowiadanie na nie i przekazywanie ich dalej, a także przeszukiwanie wiadomości oraz zarządzanie nimi za pomocą etykiet. Zapewnia filtrowanie pod kątem spamu i wirusów oraz umożliwia administratorom tworzenie reguł obsługi wiadomości zawierających określone treści i załączone pliki lub kierowanie wiadomości do innych serwerów poczty. Reguły można konfigurować według grup lub klientów (dla wszystkich domen).

·         Kalendarz Google to internetowa usługa do zarządzania osobistymi/organizacyjnymi i zespołowymi kalendarzami. Oferuje ona użytkownikom interfejs umożliwiający przeglądanie kalendarzy, planowanie spotkań z innymi użytkownikami, sprawdzanie informacji o dostępności innych użytkowników oraz planowanie użycia pomieszczeń i zasobów.

·         Kontakty Google to usługa internetowa, która pozwala Użytkownikom na importowanie, przechowywanie i wyświetlanie informacji kontaktowych, a także tworzenie osobistych grup kontaktów, dzięki którym można wysyłać e-maile do wielu osób naraz.

·         Dokumenty Google – czyli m.in.: arkusze, dokumenty, prezentacje i formularze to usługi internetowe, które umożliwiają użytkownikom tworzenie, edytowanie, udostępnianie, wspólne opracowywanie, rysowanie i eksportowanie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i formularzy oraz dodawanie do nich treści.

·         Dysk Google udostępnia internetowe narzędzia, które umożliwiają użytkownikom końcowym przechowywanie, przesyłanie i udostępnianie plików oraz wyświetlanie filmów.

·         Google Hangouts and Meet to usługi internetowe, które umożliwiają użytkownikom komunikację w czasie rzeczywistym. Umożliwiają indywidualne oraz grupowe rozmowy głosowe i wideo, a także rozmowy tekstowe na czacie. Dzięki Hangouts Meet można organizować spotkania wideo z większą liczbą uczestników (np szkolenia).

·         Google Keep to usługa internetowa umożliwiająca Użytkownikom tworzenie, edytowanie, udostępnianie i wspólne opracowywanie notatek, list i rysunków.

·         Witryny Google umożliwiają Użytkownikom tworzenie stron internetowych w domenie G Suite Basic i publikowanie ich wewnątrz firmy lub poza nią. Użytkownicy mogą tworzyć witryny za pomocą narzędzia internetowego, a następnie udostępniać je grupie innych użytkowników, całej firmie albo wszystkim użytkownikom internetu. Właściciel witryny decyduje, kto może ją edytować, a kto wyświetlać.

·         Usługi Google są również poszerzane o wiele innych usług i aplikacji, które można wykorzystywać w miarę potrzeb.

Funkcje administracyjne umożliwiają administratorom G Suite tworzenie kont użytkowników i urządzeń w domenie oraz zarządzanie nimi, a także zarządzanie ustawieniami usług Google.

Funkcje wyszukiwania i analizy umożliwiają zaawansowane wyszukiwanie i pobieranie danych we wszystkich usługach, a także automatycznie kategoryzują treści, by użytkownicy mogli z nich korzystać w aktywnych usługach. 

Usługi podstawowe w tej wersji G Suite obejmują też usługę Classroom i Synchronizację Chrome.

·         Classroom to usługa internetowa, dzięki której użytkownicy mogą tworzyć grupy powiązane z konkretnymi zajęciami i w nich uczestniczyć. Za pomocą Classroom uczniowie mogą wyświetlać i przesyłać zadania oraz otrzymywać oceny od nauczycieli.

·         Synchronizacja Chrome to funkcja umożliwiająca użytkownikom synchronizowanie zakładek, historii, haseł i innych ustawień na wszystkich urządzeniach, na których są zalogowani w Chrome.

Google Suite for Education – tak jak każdy internetowy pakiet narzędzi dla instytucji edukacyjnych – wymaga od szkół uzyskania zgody rodziców na korzystanie z usług dodatkowych, które mają być dostępne dla niepełnoletnich uczniów.

Uzyskiwanie zgody na używanie Google Apps for Education. Zasoby dla szkół i rodziców, administratorów.

Najczęstsze pytania na temat G Suite dla Szkół i Uczelni

Zasoby dla szkół i rodziców:

·         Strona na temat zaufania w Google for Education zawiera odpowiedzi na wiele z najczęstszych pytań związanych z prywatnością i bezpieczeństwem.

·         informacjach na temat ochrony prywatności w G Suite for Education opisany został sposób gromadzenia i używania danych przez usługi Google w przypadku kont G Suite for Education.

·         W Centrum pomocy opublikowane zostały informacje o zobowiązaniach prawnych wprowadzonych przez Google w związku z podstawowymi i dodatkowymi usługami G Suite for Education.

·         Polityka prywatności G Suite for Education opisuje, w jaki sposób produkty i usługi Google zbierają i wykorzystują informacje używane z kontami G Suite for Education.  

·         Informacje o prawnych zobowiązaniach Google w G Suite for Education Core i Usługach dodatkowych są dostępne w  Centrum pomocy.

·         Informacje na temat działania produktów Google w celu ochrony prywatności można znaleźć w naszym przewodniku dotyczącym prywatności produktów oraz na stronie privacy.google.com . Pamiętaj, że Google nie używa żadnych informacji osobistych użytkownika (ani żadnych informacji powiązanych z kontem G Suite for Education), aby kierować reklamy dla użytkowników G Suite dla Szkół i Uczelni w szkołach podstawowych i średnich (K-12), oraz wszelkich stwierdzeń dotyczących reklam w tych szkołach. Strony są zastępowane przez to ograniczenie z naszej Polityki prywatności .

·         Informacje na temat zgodności Google z międzynarodowymi zobowiązaniami prawnymi dotyczącymi ochrony danych można znaleźć w poprawce do przetwarzania danych w G Suite i / lub Umowie dotyczącej dodatkowego produktu , w której opisano szeroko zakrojone środki bezpieczeństwa danych uzgodnione przez Google i jego klientów.

·         Odpowiedzi na wiele najpopularniejszych pytań dotyczących prywatności i bezpieczeństwa są dostępne na stronie Google for Education Trust . 

·         Rodzice mogą odwiedzić witrynę myaccount.google.com po zalogowaniu się na konto G Suite for Education swojego dziecka, aby przeglądać i zarządzać danymi osobowymi i ustawieniami konta.

Informacje dla administratorów szkół:

·         W Centrum pomocy znajdziesz informacje o kontrolowaniu dostępu do usług dodatkowych w zarządzanych grupach użytkowników końcowych.

·         Udostępnij rodzicom poniższe zasoby, w których opisaliśmy usługi Google i nasze zaangażowanie w ochronę prywatności i bezpieczeństwa. Te materiały mają pomóc rodzicom i szkołom podjąć świadome decyzje związane z technologiami, których uczniowie używają w klasach.  

·         Szkoły korzystające z Google Apps for Education muszą zagwarantować, że usługi udostępniane uczniom i innym użytkownikom są odpowiednie do wieku tych osób, są używane w celach edukacyjnych oraz są zgodne ze stosownym prawem i obowiązującymi przepisami, w tym z U.S. Family Educational Rights and Privacy Act of 1974 (amerykańska ustawa z 1974 roku o ochronie prywatności uczniów i dostępnie do ich danych związanych z edukacją przez ich rodziny), Children’s Internet Protection Act (ustawa o ochronie dzieci w internecie) i Children’s Online Privacy Protection Act of 1998 (ustawa z 1998 roku o ochronie prywatności dzieci w internecie).

 

Czytany 397 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 kwiecień 2020 18:17

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Sobota
4 Grudnia 2021
Imieniny obchodzą
Barbara, Berno, Biernat, Chrystian,
Hieronim, Krystian, Piotr

Do końca roku zostało 28 dni.
Szczęśliwe numerki: Nie losujemy

 

 

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.