Technik spawalnictwa
30-01-2020

środa, 26 luty 2020 17:49

IX edycja „Konkursu Języka Angielskiego Technicznego dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych”

Napisane przez  Monika Sabat

Organizatorzy konkursu:

Nauczyciele języka angielskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku

Cele konkursu:

- Stworzenie uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych we współzawodnictwie z uczniami z innych szkół;

- Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się;

- Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego technicznego;

- Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań językowych i technicznych uczniów;

- Rozwijanie w uczniach poczucia wartości i wiary we własne możliwości językowe

Uczestnictwo w Konkursie:

1. Konkurs otwarty jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu sanockiego, brzozowskiego, leskiego, bieszczadzkiego.

2. Informacje o Konkursie zostaną przekazane szkołom telefonicznie oraz wysłane do gimnazjów z w/w powiatów poprzez pocztę elektroniczną oraz podanie informacji na głównej stronie internetowej Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku.

Zasady konkursu

1. Test konkursowy składa się z zadań sprawdzających stopień znajomości środków językowych stosowanych w języku angielskim technicznym oraz rozumienie tekstów pisanych.

2. Konkurs będzie mieć formę pisemnego testu odpowiedzi zamkniętych. Zadania będą sprawdzać znajomość podstawowego słownictwa technicznego z zakresu technologii informacyjnej, branży samochodowej, mechanicznej oraz ochrony środowiska. Typy zadań: wielokrotny wybór, na dobieranie; prawda/fałsz, itp.

3. Czas trwania Konkursu: 60 minut.

4. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych od uczestników konkursu odpowiadał będzie poziomowi B2 według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).

5.Literatura zawodowa obowiązująca do konkursu :

- Career Paths „Information technology”, Evans V, Dooley J,  Wright S.  (https://learningclub.egis.com.pl/zasoby-zawodowa-5)

- Career Paths „Mechanics”, Jim. D. Dearholt (https://learningclub.egis.com.pl/zasoby-zawodowa-5)

- Career Paths „Environmental science”, Evans V, Dooley J, Wright S, dr. Bloom E.

- „Język angielski zawodowy w branży samochodowej i mechanicznej” R. Sarna, K. Sarna, wyd. WSIP

- „Język angielski w branży samochodowej” J. Jarocka, wyd. WSIP

6. Konkurs odbędzie się 27 marca 2020 roku o godz. 09:30 w Zespole Szkół Nr 2 w obecności komisji, w skład której wejdą nauczyciele języka angielskiego ZS Nr 2 w Sanoku.

7. Prosimy o zgłoszenia do udziału w konkursie do dnia 20.03.2020 r. pod numerem telefonu: +48134653951 lub mailowo na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . W tytule maila prosimy wpisać: „IX Konkurs Języka Angielskiego Technicznego w ZS 2”, a w jego treści: nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela zgłaszającego oraz imiona i nazwiska uczestników konkursu.

Do konkursu może przystąpić maksymalnie 5 uczniów danej szkoły.

8. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni w dniu konkursu.

9. Premiowane zostaną trzy pierwsze miejsca, a nagrody  i dyplomy będą wręczone w czasie ogłoszenia wyników.

10. Przystępując do Konkursu uczestnik potwierdza, iż akceptuje niniejszy Regulamin i opisane w nim warunki uczestnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYM KONKURSIE!

Czytany 313 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 luty 2020 17:53

Dzisiaj jest: Sobota