piątek, 29 listopad 2019 17:43

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Policji.

W dniach 27 i 29 listopada w ZS nr2 w Sanoku odbyło się spotkanie uczniów klas I technikum i szkoły branżowej z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Policji w Sanoku. Podczas prelekcji policjantki z grupy ds. profilaktyki poruszały problematykę zachowań ryzykownych podejmowanych przez młodzież oraz konsekwencje tych zachowań. Okazuje się, że najbardziej narażoną na czynniki ryzykowne grupą są uczniowie w wieku 15-16 lat, którzy to częściej niż ich starsi koledzy podejmują akty przemocy. Jednak lista niepokojących zachowań wśród młodzieży jest bardzo długa. Do najczęstszych zachowań ryzykownych młodzieży zalicza się: palenie tytoniu, używanie alkoholu, używanie innych środków psychoaktywnych (narkotyków, środków wziewnych, leków), zachowania agresywne i przestępcze oraz wczesną aktywność seksualną. W czasie pogadanki panie policjantki podkreśliły, że podejmowanie zachowań ryzykownych przynosi konsekwencje w obszarze zdrowia fizycznego, psychicznego oraz relacji społecznych. Jasno też dały młodzieży do zrozumienia, że podejmując zachowania ryzykowne, należy liczyć się z sankcjami prawnymi.

• jp1
  • jp2