Technik spawalnictwa
Klasa mundurowa o profilu wojskowym
30-01-2020
23-11-2018

dosz

sobota, 09 listopad 2019 16:59

I METAPANEL INTELIGENTNYCH SPECJALIZACJI W KRASICZYNIE

W dniach 7-8 listopada 2019 r. w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie odbył się I Metapanel Inteligentnych Specjalizacji Województwa Podkarpackiego (Lotnictwo i kosmonautyka, Motoryzacja, Jakość życia i ICT) zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Spotkanie dedykowane było dla przedstawicieli wszystkich Inteligentnych Specjalizacji Województwa Podkarpackiego, w tym klastrów, przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek naukowych i instytucji otoczenia biznesu.  W Metapanelu wzięła również udział dyrektor naszej Szkoły, równocześnie członek Rady Klastra Przemysłowo-Naukowego„Ziemia Sanocka” pani Jowita Nazarkiewicz.

Spotkanie było świetną okazją do współpracy i poszukiwania synergii między wszystkimi Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Podkarpackiego, w tym motoryzacji, z którą ściśle powiązane jest kształcenie w naszej Szkole.

Pierwszego dnia przedstawiciele poszczególnych specjalizacji pracowali w grupach panelowych, zastanawiając się nad ewentualnymi wspólnymi inicjatywami i projektami. Dla naszej Szkoły była to świetna okazja do wsłuchania się w potrzeby największych pracodawców województwa podkarpackiego związane z kształceniem przyszłych kadr oraz wymiany poglądów i doświadczeń związanych z współpracą szkół technicznych i branżowych z biznesem.

Wypracowane wnioski i uwagi dotyczące instrumentów finansowych, form i kierunków interwencji jakie powinny być zastosowane dla lepszego stymulowania innowacyjności regionu w ramach inteligentnych specjalizacji zostały zaprezentowane przez koordynatorów  poszczególnych grup roboczych ds. inteligentnych specjalizacji podczas drugiego dnia spotkania, co będzie miało znaczący wpływ na kształtowanie celów i priorytetów inwestycyjnych nowej perspektywy finansowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2027. Koordynatorem specjalizacji „Motoryzacja” był prezes zarządu Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania, który w swojej prezentacji podkreślił potrzebę ścisłej  współpracy pracodawców ze szkołami technicznymi i branżowymi.

Na spotkaniu obecna była m.in. Dyrektor Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju pani Małgorzata Szczepańska, która omówiła główne zagadnienia związane z rozwojem przedsiębiorczości w okresie programowania 2021-2027. Przedstawiła również propozycje wsparcia klastrów, co w przyszłości może mieć znaczący wpływ na rozwój działań i współpracy w ramach Klastra Przemysłowo-Naukowego „Ziemia Sanocka”, którego członkiem jest również Zespół Szkół nr 2 w Sanoku.

Czytany 113 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 10 listopad 2019 15:52

{gallery}1433{/gallery}